"Enter"a basıp içeriğe geçin

Avşa Adası Görülmesi Gereken Yerler

Avşa Adası, Marmara Denizi’nde bulunan en güzel yerlerden bir tanesi. Avşa Adası’nı bu kadar değerli kılan şey ise adada gezilecek ve görülecek yerin olmasıdır. Avşa Adası’nda görülmesi gereken yerleri ve yapmanız gerek şeyleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Avşa Adası Hakkında Sıkça Duyulanlar

Avşa Adası, Türkiye’de Antalya’da ki tatil yerleri kadar adını duyuramamıştır. Fakat gidip görebileceğiniz en güzel tatil beldelerinden bir tanesi Adası.

Tatil için bir çok kişi İstanbul’dan Antalya’ya kadar gidiyor ama hemen baş ucunda olan güzelliklerden vazgeçiyor.

Avşa Adası’nın tercih edilmesinde ki en önemli etken Avşa Adası ulaşım kolaylığı olabilir. Avşa Adası’nda çok kısa bir sürede gidebiliyorsunuz. Bir başka etken ise kesinlikle Avşa otellerinin sunduğu ucuz konaklama imkanıdır.

Avşa Adası’nın Bilinmeyenleri

Avşa Adası ulaşım olarak gidilebilecek en kolay tatil beldeleri arasında yer alıyor. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız Avşa Adası’nda İDO ile sadece 3,5 saatte gidebiliyorsunuz.

Bu ulaşım yolları ve ücretlerini ulaşım sayfamızdan çok daha kolay bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Avşa Adası Denizi Temiz mi?

Avşa Adası, Marmara Denizi’nin en temiz denizine sahip. Tüm çevresi kumsal ile kaplı ve bu sayede adanın istediğiniz yerinde denize girebiliyorsunuz. Bu imkanı sunan tatil beldesi sayısı çok azdır.

Avşa Adası sizlere sadece bir hafta sonu kadar uzaklıkta. Bu kadar güzel bir imkanımız mevcutken bu fırsatı daha fazla ertelemeden gitmenizi tavsiye ederiz.

En Çok Merak Edilenler

Avşa Adası’nda görülmesi gereken yerler nereleri? En güzel Manzaralar Nerede? Avşa Adası’nda ki en güzel fotoğrafları nereden çebilirsiniz?

Bu sorular  Avşa Adası’na gelen herkes için merak konusu olduğu için sitemizde böyle bir yazıya yer vererek Avşa Adası’na ilk defa gelen veya daha önceden gelmiş olsa da gezilecek yerleri bilmeyen tatilcileri bilgilendirmek istedik.

Avşa Adası’nda istediğiniz yerde denize girme şansına sahipsiniz. Bazı tatil beldelerinde plajlar satın alınarak özelleştirilmiştir. Avşa Adası’nda böyle bir durum yok. Dilediğiniz yerde denize girebilirsiniz. Ancak daha özel ve güzel yerlerde denize girerek sosyal medyalara fotoğraflarınızı atmak istiyorsanız Avşa Adası koylarına gidebilirsiniz.

Avşa Adası koyları hakkında anasayfamız da yer alan Avşa Adası Koyları başlığını okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Koylara ulaşım oldukça kolaydır. Avşa Adası merkezinden kalkan dolmuşlarla veya taksi ile kolay bir şekilde Avşa koylarına gidebilirsiniz.

Avşa Adası Bağ Bozumu

Avşa Adası’nda olmazsa olmaz ve görmeniz gereken şey öncelikle üzüm bağları olacaktır. Avşa Adası minik bir Şirince gibi kendi şaraplarını üretiyor. Avşa Adası’na özellikle bağ bozumu sırasında gelirseniz göreceğiniz manzara sizleri daha çok mutlu edeceğinden eminiz.

Avşa Adası’nda yapılan bu bağ bozumu ile Türkiye’nin en güzel şarapları üretiliyor. Avşa Adası’na giderseniz mutlaka Avşa şaraplarının tadına bakmalısınız.

Avşa Adası Meraklıları İçin

Avşa Adası’nda en güzel manzarlarına ise tepelere çıkarak ulaşabilirsiniz. Avşa Adası’nın bu isimsiz tepelerinde ada ayaklarınızın altına serilmiş gibi göreceksiniz. Güneşin doğuşunu, batışını, denizin ve gökyüzünün birleştiği maviliği tüm sadeliğiyle keşfederek bulabilirsiniz.

Avşa Adası’nda bu güzel yerlerin hepsini bisiklet ile görebilmeniz mümkün. Adanın en güzel tarafı da bu olsa gerek. Avşa Adası’nın spor alanları sayesinde rahat bir şekilde bisiklet sürerek adanın bütün güzelliğiin görebiliyorsunuz.

En kısa zamanda bir hafta sonunuzu ayırarak bu şirin ve samimi adanın sahip olduğu güzel manzaraları gözünüzle görmenizi sitemiz çalışanları tarafından tavsiye ediyoruz.

Avşa Adası'nda Gezilmesi Gereken Yerler Nereleri ?

Avşa Adası'nda gezebileceğiniz bir çok yer vardır. Bu yerlerden başlıca gezmeniz gereken yer ise Avşa koylarıdır. Avşa Adası'nda çok sayıda koy bulunuyor. Ada da toplamda 6 adet koy var.

Avşa Adası Koyları Nerede ?

Avşa Adası koyları, Avşa merkezinden yaklaşık olarak 2 km uzaklıktadır. Bu koylara Avşa merkezinden kalkan dolmuşlar ile kolay bir şekilde gidebilirsiniz.

Avşa Adası Karşısında Ki Ada Neresi ?

Avşa Adası'nın karşısında ki ada Fener Adası'dır. Fener Adası'na şu anda düzenlenen bir sefer bulunuyor. Adaya ulaşımınızı ancak tekne kiralayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir