"Enter"a basıp içeriğe geçin

Avşa Adası Görülmesi Gereken Yerler

Avşa Adası Hakkında Sıkça Duyulanlar

Avşa Adası ismini bir çok kez duydum. İstanbul’da yaşayan birisinin bu adayı duymamış olmasına ihtimal vermiyorum. Ancak Avşa Adası’na gitmemiş ve görmemiş olması gayet normal.

Bunun sebebi ise tatil denilince akıllara her zaman olduğu gibi Akdeniz’in gelmesi. Ancak bazen o kadar ön yargılı olabiliyoruz ki hemen yanımızda olan güzelliklerden vazgeçiyoruz.

Avşa Adası’nın ismini 5 yıl kadar önce duydum. 5 koca yıl sonra gittim. Bu kadar gecikmesinin sebebi önyargılar oldu.

Avşa Adası’nın Bilinmeyenleri

Avşa Adası ulaşım açısından, zaman açısından kısa bir tatil için biçilmiş kaftan. Bu yaz Avşa Adası’na gittim ve gördüklerime inanamadım.

Avşa Adası Denizi Temiz mi ?

Avşa Adası Marmara Denizi’nin en temiz denizine sahip. Tüm çevresi kumsal ile kaplı ve bu sayede Ada’nın istediğiniz yerinde denize girebiliyorsunuz. Bu imkan hangi tatil beldesinde var ?

Avşa Adası sizlere sadece bir hafta sonu kadar uzaklıkta. Bu kadar güzel bir imkanımız mevcutken bu fırsatı daha fazla ertelemeden gitmenizi tavsiye ederim.

En Çok Merak Edilenler

Avşa Adası’nda görülmesi gereken yerler nereleri ? En güzel Manzaralar Nerede ? En güzel fotoğrafları nerede çekebilirim ? Bu sorular  Avşa Adası’na gelen herkes için merak konusu olduğu için sitemizde böyle bir yazıya yer vererek Avşa Adası’na ilk defa gelen veya daha önceden gelmiş olsa da gezilecek yerleri bilmeyen tatilcileri bilgilendirmek istedik.

Avşa Adası’nda istediğiniz yerde denize girme şansına sahipsiniz. Bazı tatil beldelerinde plajlar satın alınarak özelleştirilmiştir. Avşa Adası’nda böyle bir durum yok. Dilediğiniz yerde denize girebilirsiniz. Ancak daha özel ve güzel yerlerde denize girerek sosyal medyalara fotoğraflarınızı atmak istiyorsanız Avşa Adası koylarına gidebilirsiniz.

Avşa Adası koyları hakkında anasayfamız da yer alan Avşa Adası Koyları başlığını okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Koylara gitmek için ise sitemizden ulaşım sayfasından tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası Bağ Bozumu

Avşa Adası’nda olmazsa olmaz ve görmeniz gereken şey öncelikle üzüm bağları olacaktır. Avşa Adası minik bir Şirince gibi kendi şaraplarını üretiyor. Avşa Adası’na özellikle bağ bozumu sırasında gelirseniz göreceğiniz manzara sizleri daha çok mutlu edeceğinden eminiz.

Avşa Adası Meraklıları İçin

Avşa Adası’nda en güzel manzarlarına ise tepelere çıkarak ulaşabilirsiniz. Avşa Adası’nın bu isimsiz tepelerinde ada ayaklarınızın altına serilmiş gibi göreceksiniz. Güneşin doğuşunu, batışını, denizin ve gökyüzünün birleştiği maviliği tüm sadeliğiyle keşfederek bulabilirsiniz.

Avşa Adası’nda bu güzel yerlerin hepsini bisiklet ile görebilmeniz mümkün. Adanın en güzel tarafı da bu olsa gerek. Spor yaparak Avşa Adası’nda ki bütün güzel manzaraları keşfedebiliyor olmanız.

Avşa Adası için Tavsiyeler

En kısa zamanda bir hafta sonunuzu ayırarak bu şirin ve samimi adanın sahip olduğu güzel manzaraları gözünüzle görmenizi sitemiz çalışanları tarafından tavsiye ediyoruz.

Avşa Adası'nda Gezilmesi Gereken Yerler Nereleri ?

Avşa Adası'nda gezebileceğiniz bir çok yer vardır. Bu yerlerden başlıca gezmeniz gereken yer ise Avşa koylarıdır. Avşa Adası'nda çok sayıda koy bulunuyor. Ada da toplamda 6 adet koy var.

Avşa Adası Koyları Nerede ?

Avşa Adası koyları, Avşa merkezinden yaklaşık olarak 2 km uzaklıktadır. Bu koylara Avşa merkezinden kalkan dolmuşlar ile kolay bir şekilde gidebilirsiniz.

Avşa Adası Karşısında Ki Ada Neresi ?

Avşa Adası'nın karşısında ki ada Fener Adası'dır. Fener Adası'na şu anda düzenlenen bir sefer bulunuyor. Adaya ulaşımınızı ancak tekne kiralayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir