"Enter"a basıp içeriğe geçin

Avşa Adası Kamp Alanları Nerede ? Avşa’da Nerede Kamp Yapılabilir ?

Avşa Adası’nda diğer tatil köylerinde bulunan kamp alanları gibi belirli bir bölge ayrılmış kamp yeri yoktur. Kamp yapmanız için bir ücret ödemiyorsunuz. Kamp için ücret ödenmiyor diye istediğiniz alanda kamp kurabilir misiniz?

Avşa Adası’nda Nerede Kamp Yapılır ?

Avşa Adası merkezine kamp kuramazsınız. Çünkü kamp yapmak için uygun bir alan yoktur. Ancak plaja kurabilirsiniz ama buna da belediye yetkilileri izin vermemektedir.

Kötü bir karar gibi gözükse de plajda kamp yapılmaması gayet doğru bir karar. Çünkü Avşa Adası plajı çok geniş bir alana sahip değildir. Herkesin girdiği tek bir plaj vardır. İnsanlar buraya sadece denize girmek için tatile geliyorlar ve kamp yapacak kişilerin de buraları işgal etmesi hoş bir durum olarak karşılanmıyor.

Avşa Adası Kamp Alanları Nerede Ve Nasıl Gidilir ?

Avşa Adası’nın tepe kısımlarında kamp alanı oluşturabilirsiniz. Aslında buraları her alandan daha güzel. Çünkü Avşa Adası adeta ayaklarınızın altındaymış gibi bir manzara ile baş başa kalıyorsunuz ve size karışacak hiç kimse bulunmuyor. Kamp yapan kişiler de bu sessizlik ve manzara ile baş başa kalmak istedikleri için aradıklarını bulacaklarından eminiz.

Avşa Adası'nda Kamp Alanı Var Mı ?

Avşa Adası'nda kamp alanı olarak ayrılmış belirli bir bölge bulunmamaktadır. Kamp yapmak isteyen ziyaretçiler çadırlarını Avşa Adası'nın tepe kısımlarına kurmaları gerekiyor.

Avşa Adası'nda Nerede Kamp Yapılır ?

Avşa Adası'nda plajda kamp yapmanız yasaktır. Eğer ki çadır kurarak güzel bir kamp yapmak istiyorsanız adanın merkezinden uzaklaşarak ormanlık kısımlara gitmeniz gerekiyor.

Avşa Adası'nda Kamp Yapılmasına İzin Veriliyor Mu ?

Avşa Adası'nda kamp yapacağınız yer ile herhangi bir kişi veya kişileri rahatsız etmediğiniz sürece dilediğiniz şekilde kamp yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir