"Enter"a basıp içeriğe geçin

Avşa Adası Kamp ve Çadır Alanları Nerede? Nerede Kamp Yapılabilir? 🏕️

Avşa Adası kamp alanları diğer tatil beldelerinde ki gibi belirli bir bölgeyle ayrılmış kamp yeri bulunmamaktadır.

Avşa Adası’nda kamp yapmak için bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Kamp için ücret ödenmemesi dilediğiniz alanda kamp yapabilmenizi sağlıyor mu? Tüm sorularınızın yanıtına bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası Çadır Ve Kamp Alanları

Avşa Adası’nda Ki Kamp Ve Çadır Alanları

Avşa Adası’nda kamp kurulmasına izin verilen resmi bir kamp ve çadır alanı bulunmamaktadır. Avşa Adası sahilinde yer alan plaja çadır kurarak kamp yapmak ise resmi olarak yasaklanmıştır. Avşa Adası’nda çadır kurarak en güzel kamp yapılabilecek alanlar koylar olmaktadır. Çınar, Altınkum, Karadut, Kumtur ve Tavşanlı koylarında çadır kurarak kamp yapılabilmektedir.

Avşa Adası koyları hakkında bilgi almak için ilgili sayfamızı ziyaret ederek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası Kamp ve Çadır Alanları Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Avşa Adası’nda kampınızı Avşa koylarında çok güzel bir şekilde yapabilirsiniz. Avşa Adası koylarının hepsinde kamp yapılamamaktadır. Avşa Adası’nda kamp yapılabilecek belirli koylar bulunmaktadır. Bu koylar yukarıda yer alan başlığımızda belirtilmiştir.

Akşam Avşa Adası’nda gün batımından sonra plaj boşalmaktadır. Gece saatlerinde plajın boşalmasının ardından belirtilen koylarda kamp yapabilirsiniz. Fakat sabah plajın dolması sebebiyle erken saatlerde uyanabilirsiniz.

Kamp severler genellikle sessizlik ve manzara ile baş başa kalmak istedikleri için aradıkları kamp alanını Avşa Adası’nda bulacaklarından eminiz.

Avşa Adası'nda Kamp Alanı Var Mı?

Avşa Adası'nda kamp alanı olarak ayrılmış belirli bir bölge bulunmamaktadır. Kamp yapmak isteyen ziyaretçiler çadırlarını Avşa Adası koylarına kurarak kamp yapabilir.

Avşa Adası'nda Nerede Kamp Yapılır?

Avşa Adası'nda plajda kamp yapmanız yasaktır. Eğer ki çadır kurarak güzel bir kamp yapmak istiyorsanız adanın merkezinden uzaklaşarak Avşa Adası koylarında kamp yapmayı tercih edebilirsiniz.

Avşa Adası'nda Kamp Yapılmasına İzin Veriliyor Mu?

Avşa Adası'nda kamp yapacağınız yerde herhangi bir kişi veya kişileri rahatsız etmediğiniz sürece dilediğiniz şekilde kamp yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir