Avşa Adası Restoranları & Lokantaları | Yemek Yerleri ve Fiyatları

Avşa Adası’nda birçok restoran bulunmaktadır. Yiyebileceğiniz onlarca eşsiz ve lezzetli yemekler yapılmaktadır. Avşa Adası’nın meşhur yemeklerini tatil süreniz sona ermeden tatmalısınız.

Avşa Adası’nın nesi meşhur? Avşa’da ne yenir? gibi sorulara ise ada da midye tava, balık, kumpir, İzmir kumru, kebap, döner ve waffle mutlaka yenmesi gereken lezzetler arasındadır.

Avşa Adası’nda nerede ne yiyebileceğinizi, yemek fiyatlarını detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, bu yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Avşa Adası Restoranları ve Yemek Yerleri

Avşa Adası’nda bulunan yemek yerleri oldukça fazladır. Avşa Adası’nda kahvaltı yapılabilecek yerler, akşam yemeği yenebilecek yerler ve özellikle tatil severlerin tercih ettiği balık restoranarı için bir çok alternatif bulunmaktadır.

Avşa restoranlarında, aperatif yemekler içerisinde bulunan kumpir, waffle gibi lezzetlerde bulunmaktadır. Tatilde aperatif yiyecekleri yemek isteyenler bu waffle ve kumpir satışı yapan restoranları tercih edebilirler.

Avşa Adası’nda ki restoranlar;

Lezzet Durağı

Avşa Adası Lezzet Durağı Restoran

Lezzet Durağı, yöresel Türk mutfağı yemeklerini servis eden restoranlardan bir tanesi olarak hizmet vermektedir.

Lezzet Durağı’nı, Avşa Adası iskelesine inmeniz ardından batı yönüne doğru ilerlemeniz halinde sağ tarafınızda görebilirsiniz.

Lezzet Durağı’nın fiyatları da oldukça uygun olmaktadır. Uygun fiyata kebap, çorba, pide çeşitleri gibi yemekleri yiyebilirsiniz.

Köşem Restoran

Köşem Restaurant, Avşa Adası’nda daha çok balık restaurant konseptinde hizmet veren bir restoran olmaktadır.

Avşa’nın akşamında kumsalda masanızda sevdiklerinizle birlikte balık yiyip sohbet etmek istiyorsanız, Köşem Restaurant sizler için doğru adres olacaktır.

Köşem Restaurant’ın fiyatları da oldukça uygun olmaktadır. Uygun fiyata kumsalda, ayaklarınızı denize uzatıp yemeğinizi yemek istiyorsanız, Köşem Restaurant’ı tercih edebilirsiniz.

Tanz Restoran

Avşa Adası Tanz Restoran

Tanz Restoran, Avşa iskelesine ortalama 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Avşa iskelesine indikten sonra batı yönüne doğru ilerlerseniz sağ tarafınızda restoranı kolaylıkla görebilirsiniz.

Tanz Restoran, akşamları hizmet vermektedir. Restoran genellikle, rakı balık konsepti ile hizmet vermektedir.

Tanz Restoran’da sadece rakı balık değil, farklı lezzetleri de sunmaktadır. Restorandan menü isteyerek sunmuş olduğu çeşitleri inceleyebilirsiniz.

Karadeniz Pide

Avşa Adası Karadeniz Pide Restoran

Karadeniz Pide, Avşa Adası’nda yöresel karadeniz pidelerini servis eden pidecilerden bir tanesi olmaktadır.

Avşa’da karadeniz mutfağının tadına bakmak isteyen veya karadeniz pidesi özlemini çeken kişiler Karadeniz Pide’yi tercih edebilirler.

Karadeniz Pide, Avşa Adası iskelesine indikten sonra doğu yönüne doğru ilerlemeniz halinde sol tarafınızda yer alacaktır.

Ada Mantı Evi

Avşa Adası Ada Mantı Evi

Avşa Adası’nda ev yemekleri arayan kişiler, yemeklerini hemen plajın üstünde yer alan Ada Mantı Evi’nde yiyebilirler.

Ada Mantı Evi’nin menüsünde mantı ve aperatif yiyecekler mevcuttur. Eğer denize girerken acıktıysanız, hemen kumsalın üzerinde yer alan Ada Mantı Evi’ni tercih edebilirsiniz.

Ada Mantı Evi, Avşa Adası iskelesinin doğu yönünde denize sıfır konumda bulunmaktadır.

N’fes Yaren Cafe

Avşa Adası N'fes Yaren Restoran

N’fes Yaren Cafe, Avşa Adası’nda aperatif yiyecekler ile hizmet veren restoranlar arasında bulunmaktadır.

N’fes Yaren Cafe menüsünde daha çok tost, sandviç, salata, kumru gibi aperatif yiyecekler yer almaktadır. Fiyatları ise oldukça uygun olmaktadır.

Avşa halk plajının hemen üzerinde yer alan restoranda denize girdikten sonra veya girmeden önce yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Gül Pastanesi

Avşa Adası Gül Pastanesi

Gü Pastanesi, Avşa Adası’nda taze, fırından yeni çıkmış poğaça yemek isteyenlerin adresi olmaktadır.

Gü Pastanesi, Avşa Adası iskele meydanında yer aldığı için, pastane de oldukça fazla yoğunluk olmaktadır.

Gü Pastanesi, sadece poğaça değil aynı zamanda kendi imal ettiği böreği de sunmaktadır.

Avşa Pastanesi

Avşa Adası Pastanesi

Avşa Pastanesi, adanın en çok tercih edilen pastanesi olmaktadır. Avşa Pastanesi’nde çıkarılan tüm unlu mamuller günlük ve tazedir.

Avşa Pastanesi, iskele meydanında, araçların çıkış yapmakta olduğu sokakta bulunmaktadır.

Avşa Pastanesi’nin fiyatları oldukça uygun olup, tüm ürünleri eşsiz lezzete sahiptir.

Ada Cafe

Avşa Adası Ada Cafe Restoran

Ada Cafe, Avşa Adası iskelesinde bulunan, ada da aperatif yiyecekler yemek isteyen, oturup arkadaşları ile sohbet etmek isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Ada Cafe, Avşa’nın en büyü ve geniş cafelerinden bir tanesi olmaktadır. Fiyatları da oldukça uygundur.

Ada Cafe, Avşa Adası iskele meydanında yer aldığı için, iskele meydanına gitmeniz halinde cafeyi kolayca görebilirsiniz.

Avşa Adası’nda Kahvaltı Yapılabilecek Mekanlar

Avşa Adası Kahvaltı Mekanları

Avşa Adası’nda kahvaltınızı, sahil boyunca açık büfe olarak kahvaltı veren ve Avşa Adası manzarasına karşı saatlerce oturup çay içebileceğiniz mekanlar yer almaktadır. Bu restoranlarda karnınızı doyurduktan sonra keyifle çayınızı içebilirsiniz. Restoranların her biri birbirinden zengin ve lezzetli menüleri vardır. Açık büfe olarak hizmet veren bu restoranların menülerine bakarak dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Avşa Adası kahvaltı restoranlarını tercih etmezseniz de Avşa Adası fırın ve pastanelerinden sıcacık poğaçanızı alıp denize karşı bir cafede oturarak keyifle kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Avşa Adası’nda Balık Restauranları ve Akşam Yemeği Yenilebilecek Yerler

Avşa Adası’nın en meşhur yemek yerlerinden ve adaya özgün olan balık restaurantları gelen tatilcilerin sıklıkla akşam yemeği yedikleri yerler arasında yer alıyor. Balık restaurantları, Avşa Adası sahilinde yer alıyor. Akşam saatlerinde plaja masa atılıyor ve deniz kenarında harika bir akşam yemeği fırsatı sunuyor.

Avşa Adası balık restaurantlarında adanın meşhur deniz ürünlerinin de tadına bakabilirsiniz. Bunun yanında balık restaurantlarının bir çoğunun alkol satışı da bulunmaktadır.

Balık restaurantları dışında yemek yiyebileceğiniz lokanta ve restoranlar yine ada sahilinde yer almaktadır. Pide, lahmacun, ev yemeklerinin bir çoğuna ada sahilinden ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası Balık Restaurantları

Avşa Adası’nda ki Restoran ve Lokantalar Temiz Mi?

Avşa Adası’nda franchising restoranlar bulunmamaktadır. Franchising yani dünya genelinde ismini duyurmuş büyük marka zinciridir. Örnek olarak Mc’Donalds, Burger King, Starbucks gibi markaları verebiliriz.

Bu zincir restoranlar ada da yer almadığı için Avşa Adası’nda ki restoranlar daha az personel ile hizmet vermektedir. Restoranların daha az kişi ile çalışması sayesinde de temizlik olarak daha güvenilir olmaktadır. Ayrıca Avşa restoranlarının bir çoğunun mutfağı açıktır. Bu restoranların mutfakları açık olduğu için yemek yiyeceğiniz yerin temizliğini sizlerde görüp kendiniz karar verebilirsiniz.

Avşa Adası’nın Yemek Olarak Nesi Meşhur?

Avşa Adası’nın nesi meşhur denilince akıllara ilk olarak çiğ börek, deniz mahsülleri, kumpir, waffle, ada mantısı, şarapları, zeytinyağı, döner, pide, midye gelmektedir. Bu lezzetler Avşa Adası ile özleşleşmiş olup, ada da yemek olarak en çok da tercih edilen yemekler olmaktadır. Avşa Adası’nda bu yemeklerin tadına kesinlikle bakılmalıdır.

Avşa Adası Deniz Mahsülleri

Avşa Adası’nın nesi meşhur denilince akıllara gelen ilk cevap deniz mahsülleri olmaktadır. Bu deniz ürünleri Avşa Adası denizinden çıkartılarak restoranlarda taze olarak servis edilmektedir. Avşa Adası’nın yerli ürünleri dışındaysa ada da yer alan restoranların yemekleri eşsiz lezette olmaktadır.

Avşa Adası Kumpiri ve Waffle’ı

Avşa Adası’nda kumpir ve waffle tatilcilerin başka yerde yiyemeyeceği lezette oluyor. Avşa Adası’nda Ortaköy ile özleşleşmiş olan bu aperatif yiyecekleri daha lezzetli olarak yiyebileceğinizden emin olabilirsiniz. Bir çok yiyecek ile kendi waffle ınızı oluşturarak yiyebilirsiniz. Tatil süreciniz boyunca bu lezettleri denemenizi öneririz.

Avşa Adası Zeytinyağı

Avşa Adası’nın meşhur, adanın geçimini sağladığı zeytinyağları Avşa’ya gelenlerin vazgeçilmezidir. Kış aylarında Avşa Adası’nda toplanan zeytinler yaz aylarında satışa sunulmaktadır. Bu zeytinyağlarını dilerseniz hediyelik eşya olarak da satın alabilirsiniz.

Avşa Adası Şarapları

Avşa Adası’nın eşsiz lezzetlerinden bir tanesi de şaraplarıdır. Avşa Adası şarap fabrikalarında üretilen bu şaraplar adanın bir sembolü haline gelmiştir. Yerli halk tarafından geniş bağlarda yetiştirilen üzümler ile hazırlanmış eşsiz şarapları tatmadan gitmemenizi öneririz. Bu yerli şaraplara sahil boyundaki bir çok dükkandan kolaylıkla ulaşmanız mümkündür.

Avşa Adası şarapları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Avşa Adası'nda ne yenir?

Avşa Adası’nda yiyebileceğiniz çok farklı lezzetler vardır. Avşa Adası’nda özellikle yemeniz gereken şeyler midye dolma, midye tava, ada balığı ve Avşa Adası’nda ki kumru olabilir. Kumru ne kadar Avşa Adası’na has olmasa da çok güzel yaptıkları bir lezzettir.

Avşa Adası'nda nerede yemek yenir?

Avşa Adası‘nda yemek yiyebileceğiniz çoğu yer adanın sahil kısmında yer alıyor. Sahil kısmında yer alan bu lokantalarda kumpir, waffle, midye, balık, pide ve döner yiyebilirsiniz.

Avşa Adası restoranları temiz mi?

Avşa Adası restoranları olabildiğince temiz ve güvenilir restoranlardır. Avşa Adası‘nda yer alan bir çok restoranın mutfağı dışarıdan gözükmektedir. Bu yüzden temizlik için içiniz rahat değilse sizlerde restoranların mutfağını görerek karar verebilirsiniz.

Avşa Adası restoranları pahalı mı?

Avşa Adası‘nda yer alan bir çok restoran fiyatı İstanbul ile aynı hatta daha ucuz fiyatlarda hizmet vermektedir. Detaylı fiyatları restoranların girişinde yer alan menüden öğrenebilirsiniz.