"Enter"a basıp içeriğe geçin

Avşa Adası Restoranları Ve Lokantaları | Yemek Yerleri ve Fiyatları 🍔

Avşa Adası‘nda birçok restoran bulunmaktadır. Yiyebileceğiniz onlarca eşsiz ve lezzetli yemekler yapılmaktadır. Avşa Adası’nın meşhur yemeklerini tatil süreniz sona ermeden tatmalısınız.

Avşa Adası Restoranları ve Yemek Yerleri

Avşa Adası’nda bulunan yemek yerleri oldukça fazladır. Avşa Adası’nda kahvaltı yapılabilecek yerler, akşam yemeği yenebilecek yerler ve özellikle tatil severlerin tercih ettiği balık restaurantları için bir çok alternatif bulunmaktadır. Avşa restoranlarında, aperatif yemekler içerisinde bulunan kumpir, waffle gibi lezzetlerde bulunmaktadır.

Avşa Adası restaurantlarında, Avşa Adası’nın meşhur yemekleri de bulunmaktadır. Adaya özgü olan bir çok yemeği restoranlardan sipariş edebilirsiniz.

Avşa Adası Restoranları Listesi

  • Lezzet Durağı

Avşa Adası Lezzet Durağı Restoran

  • Köşem Restorant

  • Tanz Restoran

Avşa Adası Tanz Restoran

  • Karadeniz Pide

Avşa Adası Karadeniz Pide Restoran

  • Ada Mantı Evi

Avşa Adası Ada Mantı Evi

  • N’fes Yaren Cafe

Avşa Adası N'fes Yaren Restoran

  • Gül Pastenesi

Avşa Adası Gül Pastanesi

  • Avşa Pastanesi

Avşa Adası Pastanesi

  • Ada Cafe

Avşa Adası Ada Cafe Restoran

Avşa Adası’nda Kahvaltı Yapılabilecek Mekanlar

Avşa Adası Kahvaltı MekanlarıAvşa Adası’nda kahvaltınızı, sahil boyunca açık büfe olarak kahvaltı veren ve Avşa Adası manzarasına karşı saatlerce oturup çay içebileceğiniz mekanlar yer almaktadır. Bu restoranlarda karnınızı doyurduktan sonra keyifle çayınızı içebilirsiniz. Restoranların her biri birbirinden zengin ve lezzetli menüleri vardır. Açık büfe olarak hizmet veren bu restaurantların menülerine bakarak dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Avşa Adası kahvaltı restoranlarını tercih etmezseniz de Avşa Adası fırın ve pastanelerinden sıcacık poğaçanızı alıp denize karşı bir cafede oturarak keyifle kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Avşa Adası’nda Balık Restauranları ve Akşam Yemeği Yenilebilecek Yerler

Avşa Adası’nın en meşhur yemek yerlerinden ve adaya özgün olan balık restaurantları gelen tatilcilerin sıklıkla akşam yemeği yedikleri yerler arasında yer alıyor. Balık restaurantları, Avşa Adası sahilinde yer alıyor. Akşam saatlerinde plaja masa atılıyor ve deniz kenarında harika bir akşam yemeği fırsatı sunuyor.

Avşa Adası balık restaurantlarında adanın meşhur deniz ürünlerinin de tadına bakabilirsiniz. Bunun yanında balık restaurantlarının bir çoğunun alkol satışı da bulunmaktadır.

Balık restaurantları dışında yemek yiyebileceğiniz lokanta ve restoranlar yine ada sahilinde yer almaktadır. Pide, lahmacun, ev yemeklerinin bir çoğuna ada sahilinden ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası Balık Restaurantları

Avşa Adası’nda Kendin Pişir Kendin Ye Restoranları

Avşa Adası’nda kendin pişir kendin ye olarak isimlendirilen restoranlarda yer almaktadır. Bu restoranlarda kendiniz satın almış olduğunuz yemekleri pişirip yiyebilirsiniz. Ayrıca Avşa Adası’nda balık tutarak kendi yemeğinizi çok kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Avşa Adası’nda Nereden Balık Tutulabilir?

Avşa Adası Deniz Mahsülleri

Avşa Adası’nda 2 adet iskele vardır. Bir tanesi büyük bir tanesi ise küçük iskele olarak bilinmektedir. Avşa Adası büyük iskelesine Avşa Adası feribotları yanaştığı için balık tutulması için uygun olmamaktadır. Küçük iskele olarak isimlendirilen yerde ise dilediğiniz gibi balık tutabilirsiniz.

Avşa Adası iskeleleri dışında Avşa Adası’nda tekne kiralayarak da balık tutabilirsiniz. Nasıl ve nereden tekne kiralayabileceğinizi ilgili sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Avşa Adası’nda ki Restoran ve Lokantalar Temiz Mi?

Avşa Adası’nda franchising restoranlar bulunmamaktadır. Franchising yani dünya genelinde ismini duyurmuş büyük marka zinciridir. Örnek olarak Mc’Donalds, Burger King, Starbucks gibi markaları verebiliriz.

Bu zincir restoranlar ada da yer almadığı için Avşa Adası’nda ki restoranlar daha az personel ile hizmet vermektedir. Restoranların daha az kişi ile çalışması sayesinde de temizlik olarak daha güvenilir olmaktadır. Ayrıca Avşa estoranlarının bir çoğunun mutfağı açıktır. Bu restoranların mutfakları açık olduğu için yemek yiyeceğiniz yerin temizliğini sizlerde görüp kendiniz karar verebilirsiniz.

Avşa Adası Restoranları ve Lokantaları Nerede?

Avşa Adası restoranları ve lokantalarını sahil şeridinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sahil kısmında bütün restoranlar yer almaktadır. Avşa Adası sahil şeridinde restoranlar sıralı bir şekilde yer almaktadır ve her çeşit lokantayı bulabilirsiniz. Akşam yemeği dışında sabah kahvaltısı yapabileceğiniz restoran ve lokantalarda burada yer almaktadır.

Lokantalar sahil şeridinin bir kısmına kadar yer almaktadır. Avşa Adası’nda iskeleden indiğinizde sağ tarafa ilerlerseniz barları göreceksiniz. Barlar ve diskolar hakkında gece hayatı sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Barların ilerisinde ise lokantalar bulunmamaktadır. İskelenin sol tarafında ise restoran ve lokantalar daha fazladır. Çünkü sahil şeridi olarak daha uzundur. Sol tarafta restoran ve lokantalar lunaparka kadar devam etmektedir. Avşa Adası lunaparkı hakkında detaylı bilgiye ilgili sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası’nın iç kısımlarında ise genellikle otel, motel ve pansiyonlar yer almaktadır. Avşa otellerinin yer aldığı yerlerde ise lokanta ve restoranlara ulaşmak zor olabiliyor.

Avşa Adası’nın Yemek Olarak Nesi Meşhur?

Avşa Adası’nın nesi meşhur denilince akıllara ilk olarak çiğ börek, deniz mahsülleri, kumpir, waffle, ada mantısı, şarapları, zeytinyağı, döner, pide, midye gelmektedir. Bu lezzetler Avşa Adası ile özleşleşmiş olup, ada da yemek olarak en çok da tercih edilen yemekler olmaktadır. Avşa Adası’nda bu yemeklerin tadına kesinlikle bakılmalıdır.

Avşa Adası Deniz Mahsülleri

Avşa Adası’nın nesi meşhur denilince akıllara gelen ilk cevap deniz mahsülleri olmaktadır. Bu deniz ürünleri Avşa Adası denizinden çıkartılarak restoranlarda taze olarak servis edilmektedir. Avşa Adası’nın yerli ürünleri dışındaysa ada da yer alan restoranların yemekleri eşsiz lezette olmaktadır.

Avşa Adası Kumpiri ve Waffle’ı

Avşa Adası’nda kumpir ve waffle tatilcilerin başka yerde yiyemeyeceği lezette oluyor. Avşa Adası’nda Ortaköy ile özleşleşmiş olan bu aperatif yiyecekleri daha lezzetli olarak yiyebileceğinizden emin olabilirsiniz. Bir çok yiyecek ile kendi waffle ınızı oluşturarak yiyebilirsiniz. Tatil süreciniz boyunca bu lezettleri denemenizi öneririz.

Avşa Adası Zeytinyağı

Avşa Adası’nın meşhur, adanın geçimini sağladığı zeytinyağları Avşa’ya gelenlerin vazgeçilmezidir. Kış aylarında Avşa Adası’nda toplanan zeytinler yaz aylarında satışa sunulmaktadır. Bu zeytinyağlarını dilerseniz hediyelik eşya olarak da satın alabilirsiniz.

Avşa Adası Şarapları

Avşa Adası’nın eşsiz lezzetlerinden bir tanesi de şaraplarıdır. Avşa Adası şarap fabrikalarında üretilen bu şaraplar adanın bir sembolü haline gelmiştir. Yerli halk tarafından geniş bağlarda yetiştirilen üzümler ile hazırlanmış eşsiz şarapları tatmadan gitmemenizi öneririz. Bu yerli şaraplara sahil boyundaki bir çok dükkandan kolaylıkla ulaşmanız mümkündür.

Avşa Adası şarapları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Avşa Adası Midye Tava ve Dolması

Avşa Adası MidyeAvşa Adası midye dolma ve midye tava restoranları da Avşa Adası’nda yemek yiyebileceğiniz bir başka yer olmaktadır. Midyeler tamamen Avşa Adası’ndan toplanarak restoranlarda hazırlanıp servis edilmektedir.

Avşa Adası’nda midye dolma, tezgahtarlar tarafından Avşa Adası plajının birçok yerinde satılmaktadır. Midye tava yemek içinse Avşa Adası restaurantlarını tercih etmeniz gerekmektedir. Restaurantlarda midye tavanın yanı sıra midye dolmada yapılmaktadır.

Avşa Adası Otellerinde Hangi Yemekler Sunuluyor?

Avşa Adası otellerinde sunulan bir çok farklı çeşit yemek bulunuyor. Bazı oteller sadece kahvaltı hizmeti verirken bazıları ise kahvaltı ve akşam yemeği hizmeti veriyor.

Bazı otellerin sunmuş olduğu fiyatlarda ücrete sabah kahvaltısı veya akşam yemeği dahil olamayabiliyor. Bu sebeple otel ile iletişime geçtikten sonra bu konu hakkında da bilgi almanızı öneririz.

Avşa Adası'nda Ne Yenir?

Avşa Adası'nda yiyebileceğiniz çok farklı lezzetler vardır. Avşa Adası'nda özellikle yemeniz gereken şeyler midye dolma, midye tava, ada balığı ve Avşa Adası'nda ki kumru olabilir. Kumru ne kadar Avşa Adası'na has olmasada çok güzel yaptıkları bir lezzettir.

Avşa Adası'nda Nerede Yemek Yenir?

Avşa Adası'nda yemek yiyebileceğiniz çoğu yer adanın sahil kısmında yer alıyor. Sahil kısmında yer alan bu lokantalarda kumpir, waffle, midye, balık, pide ve döner yiyebilirsiniz.

Avşa Adası Restoranları Temiz Mi?

Avşa Adası restoranları olabildiğince temiz ve güvenilir restoranlardır. Avşa Adası'nda yer alan bir çok restoranın mutfağı dışarıdan gözükmektedir. Bu yüzden temizlik için içiniz rahat değilse sizlerde restoranların mutfağını görerek karar verebilirsiniz.

Avşa Adası Restoranları Pahalı Mı?

Avşa Adası'nda yer alan bir çok restoran fiyatı İstanbul ile aynı hatta daha ucuz fiyatlarda hizmet vermektedir. Detaylı fiyatları restoranların girişinde yer alan menüden öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir