Avşa Adası Şarap Fabrikası ve En Ucuz Şarap Fiyatları

Avşa Adası şarapları Avşa’nın vazgeçilmezidir. Avşa Adası’nda bir çok üzüm bağı yer almaktadır. Üzüm bağları şehir merkezinden çok uzakta değildir. Şehir merkezine yaklaşık bir km uzaklıkta her yerde görebilmeniz mümkündür. Avşa Adası şarap fabrikalarında üretilen şaraplar ucuz ve kaliteli olarak tüm Türkiye’de dağıtıma çıkmaktadır.

Avşa Adası’nda ki Şarap Fabrikaları Nerede?

Avşa Adası’nda Bortaçina Şarap Fabrikası ve Avşa Adası Büyülübağ şarap fabrikası olmak üzere iki adet şarap fabrikası bulunmaktadır. Avşa Adası’nda yer alan bu iki şarap fabrikası da Avşa Adası Yiğitler Köyü‘nde bulunmaktadır.

Avşa Adası şarap fabrikalarına Yiğitler Köyü’ne giderken karşınıza çıkan tabelalar sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası Şarap Fabrikası ve Şarap Fiyatları

Avşa Adası Şarap Markaları

Avşa Adası’nda iki adet şarap fabrikası bulunmaktadır. Avşa Adası’nda da bu şarap fabrikalarının üretmiş olduğu iki tane şarap markası bulunmaktadır. Avşa Adası Bortaçino şarap ve Avşa Adası Büyülübağ şaraptır.

Avşa Adası şarap markalarından hangisini tercih edeceğiniz sizlerin tercihine kalmıştır. Şarap fabrikalarında şarapların tadına bakarak deneyebilirsiniz.

Avşa Adası Şarapları Fiyatları

Avşa Adası şarap fiyatları Avşa Adası’nda sabittir. Dilerseniz şarabı Avşa Adası şarap fabrikalarından ya da Avşa Adası sahilinde bulunan şarap satş noktalarından aynı fiyatlarda alabilirsiniz.

Avşa Adası şarapları İstanbul gibi bir çok büyük şehire dağıtılıyor. Avşa Adası şaraplarının fiyatları Avşa dışında ise daha pahalı olmaktadır. Eğer Avşa Adası’na geldiyseniz şarabınızı Avşa Adası’ndan almanızı öneririz.

Avşa Adası Şaraplarını Nereden Satın Alabilirsiniz?

Şaraplar Avşa Adası‘nda bir çok yerde satılmaktadır. Ayrıca yerli şaraplar dışında dışarıdan gelen kaliteli şaraplar da mevcuttur.

Şarap dükkanlarında şarapları ücretsiz olarak tadarak, satın alabilirsiniz. Ayrıca Avşa Adası’nın bir sembolü olması sebebiyle de hediyelik olarak da satılmaktadır.

Avşa Adası Şarap Üretimi İle Kazanç Sağlıyor Mu?

Yerli halkın bir kısmı geçimini şaraplar üzerinden sağlamaktadır. Üzümler genel olarak şarap üretiminde kullanılıyor. Avşa Adası şaraplarının tadına Avşa Adası’nın bir çok yerinde bakabilirsiniz.

Şarap Üretimi Avşa Adası Şarap Fabrikalarında Mı Gerçekleştiriliyor?

Gerçekleştirilen fermantasyon işlemlerinin hepsi Avşa Adası’nda gerçekleşmektedir. Avşa Adası şarap fabriklarında yaklaşık 1-2 yıl süren işlemler sonucunda şaraplar dağıtıma çıkmaktadır.

Avşa Adası Şarapları Nerede Yapılıyor?

Avşa Adası'nda yetiştirilen üzümler Avşa Adası'nda bulunan şarap fabrikası içerisinde yapılmaktadır.

Avşa Adası Şaraplarının Tadı Güzel Mi?

Avşa Adası şarapları Marmara Bölgesi'nde bir hayli popüler olmuştur. Lezzeti damak tadına göre değişmektedir. Bu yüzden şarapları denemenizi tavsiye ederiz.

Avşa Adası Şarapları Nerede Satılıyor?

Avşa Adası şarapları sahil şeridinde yer alan şarap mahzenlerinde satılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir