"Enter"a basıp içeriğe geçin

Avşa Adası’nda Merkezden Başka Bir yerleşim Var Mı ?

Yiğitler Köyü’nün eski adı Araplar Köyü olarak bilinmektedir. Araplar Köyü sonraki zamanlarda isim değiştirerek Yiğitler köyü olmuştur.

Yiğitler Köyü Nerede ? Avşa Adası’ndan Yiğitler Köyü Gözüküyor Mu ?

Yiğitler köyü Avşa Adası’nın tam olarak arka tarafında kalmaktadır. Avşa Adası iskelesine indiğinizde karşınızda ki dağlara baktığınızda, dağların arkasında Yiğitler köyü vardır. Avşa Adası’ndan Yiğitler Köyü’nü görmeniz mümkün değildir.

Yiğitler Köyü’nde Eğlence Yerleri Mevcut Mu ?

Yiğitler köyü eğlence merkezi olarak herhangi bir şey bulundurmamaktadır. Sadece Altınkum plajı vardır. Altınkum plajı da Yiğitler Köyü’nün tam olarak merkezinde değildir. Altınkum plajı hakkında size detaylı bilgiyi anasayfamızda vermiştik. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Peki Yiğitler Köyü’nde Ne Var Da İnsanlar Burasını Tercih Ediyor?

Aslında tatil için gelen misafirlerin hiç bir zaman tercihi Yiğitler Köyü olmamıştır. Çünkü Yiğitler Köyü genel olarak yaşlı insanların kafa dinlemek için yazlıklarında bulunduğu bir köydür. Sadece insanların temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği marketler bulunmaktadır. Bazı misafirlerimizin burayı tercih etmesinin sebebi Altınkum plajı ve konaklamadır.

Bu Köyde Eğlence Yerleri Yoksa Neden Konaklama İçin Yiğitler Köyü Tercih Edilsin?

Avşa Adası’nda ki yoğunluk nedeniyle yer Avşa Adası’nda yer bulamama ihtimalinizi sizlere belirtmiştik. Konaklama sayfamızda Yiğitler Köyü’nü alternatif olarak sunmuştuk. Detaylı bilgi için konaklama sayfamızdan yararlanabilirsiniz.

Avşa Adası Yiğitler Köyü Nerede ?

Avşa Adası'nda yer alan Yiğitler Köyü Avşa Adası'na 2-2,5 km uzakta yer alıyor. Yiğitler Köyü Avşa Adası'nın tam olarak güney kısmındadır.

Yiğitler Köyü'nde Nereye Gidilmeli ?

Avşa Adası'nda ki Yiğitler Köyü'nde mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında Altınkum Plajı yer alıyor.

Yiğitler Köyü'ne Nasıl Gidilir ?

Avşa Adası merkezinden dolmuşlar ile Yiğitler Köyü'ne 10-15 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir