"Enter"a basıp içeriğe geçin

Avşa Adası’nda Merkezden Başka Bir Yerleşim Var Mı?

Avşa Adası’ı merkezinden başka ismi Yiğitler Köyü veya bir başka adı Araplar Köyü olan bir yerleşim yeri bulunmaktadır.

Yiğitler Köyü Nerede? Avşa Adası’ndan Yiğitler Köyü Gözüküyor Mu?

Yiğitler köyü Avşa Adası’nın tam olarak güney tarafında kalmaktadır. Avşa Adası iskelesine indiğinizde Yiğitler Köyü’nü görmeniz mümkün değildir. Çünkü Yiğitler Köyü dağların arkasında yer almaktadır.

Yiğitler Köyü’nde Eğlence Yerleri Mevcut Mu?

Yiğitler Köyü’nde, eğlence merkezi veya gece hayatının olduğu bir işletme bulunmuyor. Fakat Yiğitler Köyü’nde, Avşa Adası’na gelen tüm tatil severin ismini duyduğu Altınkum koyu bulunmaktadır.

Altınkum koyu Yiğitler Köyü’nün tam olarak merkezinde değildir. Bu sebeple Altınkum Koyu’na Avşa Adası’nda ki ulaşım seçeneklerinden olan taksiye binmek, dolmuşa binmek veya bisiklet ile gidebilirsiniz.

Peki Yiğitler Köyü’nde Ne Var Da İnsanlar Burasını Tercih Ediyor?

Avşa Adası bazı dönemlerde yoğun bir tatil sever ile buluşuyor. Bazen Avşa Adası sahilinde adım atmak bile imkansız bir hal alıyor.

Kalabalığı pek sevmeyen kişiler içinse en güzel seçenek Yiğitler Köyü’nde kalmak oluyor. Yiğitler Köyü’nde tüm ses ve kargaşadan uzak olup dinlenerek tatinizi yapabilirsiniz.

Yiğitler Köyü’nün tercih edilmesinin bir başka sebebi ise Altınkum Koyu’nun Yiğitler’de bulunmasıdır. Altınkum Koyu, Yiğitler Köyü merkezine araç ile 5 dakika sürmektedir.

Bu Köyde Eğlence Yerleri Yoksa Neden Konaklama İçin Yiğitler Köyü Tercih Edilsin?

Avşa Adası’nda ki yoğunluk nedeniyle yer Avşa Adası’nda yer bulamama ihtimalinizi anasayfamızda sizler için belirttik. Eğer Avşa Adası’nda yer bulamazsanız Yiğitler Köyü‘nde ki oteller sizler için bir alternatif olabilir.

Avşa Adası Yiğitler Köyü Otelleri Fiyatları Ne Kadar?

Yiğitler köyü tatil severler tarafından pek tercih edilmiyor. Bu sebeple Yiğitler Köyü’nde otel fiyatları Avşa otellerinden daha uygundur. Eğer sessiz ve sakin geçirebileceğiniz tatil yeri arıyorsanız bu tatilinizi Yiğitler Köyü’nde çok uygun fiyatlarda yapabilirsiniz.

Avşa Adası Yiğitler Köyü Nerede ?

Avşa Adası'nda yer alan Yiğitler Köyü Avşa Adası'na 2-2,5 km uzakta yer alıyor. Yiğitler Köyü Avşa Adası'nın tam olarak güney kısmındadır.

Yiğitler Köyü'nde Nereye Gidilmeli ?

Avşa Adası'nda ki Yiğitler Köyü'nde mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında Altınkum Plajı yer alıyor.

Yiğitler Köyü'ne Nasıl Gidilir ?

Avşa Adası merkezinden dolmuşlar ile Yiğitler Köyü'ne 10-15 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir