Avşa Adası 5 Günlük MGM Onaylı Hava Durumu

Avşa Adası hava durumu gün içerisinde büyük farklılıklar göstermemektedir. Adanın hava durumu yaz aylarında oldukça güneşli ve ferah olduğu için yaz aylarında tatil içi en çok tercih edilen tatil beldelerinden bir tanesidir.

Avşa Adası’nın 5 günlük güncel hava durumunu takip etmek, adanın genel hava durumu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bu sayfamızdan yararlanabilirsiniz.

Haziran, Temmuz ve Ağustos Aylarında Avşa Adası Hava Durumu Nasıl?

Avşa Adası hava durumu yaz aylarında bir hayli sıcak geçmektedir. Yaz ayı hazirandan başlayarak ağustosun sonuna kadar devam etmektedir. Avşa Adası hava durumu ise yaz mevsiminin başlangıcı olan haziran ayında çok sıcak olmamaktadır. Haziran ayında Avşa Adası hava durumu hafif sıcak, hafif rüzgarlı geçmektedir. Avşa Adası denizi ise haziran ayında biraz soğuk olmaktadır.

Avşa Adası’nın yaz sıcağını en çok hissettirdiği aylar temmuz ve ağustos ayları olmaktadır. Bu aylarda Avşa Adası hava durumu sıcaklık olarak en yüksek sıcaklıkları görmektedir. Deniz sıcaklığı ise bu aylarda yükselmektedir. Eğer tatilinizde güneşlenerek denizin tadını çıkartmak istiyorsanız Avşa Adası’na temmuz ve ağustos aylarında gelmenizi öneririz. Fakat ada bu aylarda bir hayli tercih edilmekte ve yer bulmak oldukça güç olabilmektedir. Bu sebeple adaya gelmeden önce kesinlikle rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Eylül, Ekim ve Kasım Aylarında Avşa Adası Hava Durumu Nasıl?

Avşa Adası hava durumu eylül, ekim ve kasım aylarında da tatil severlerin sevdiği dönemi geçirmektedir. Kasım ve ekim aylarında hava durumu artık soğumakta ve yaz yerini tamamen kışa bırakmaktadır. Bu aylarda bir çok feribot seferi de adaya seferlerini bitirmektedir. Bu feribotları Avşa Adası feribot seferleri sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Avşa Adası’nda Eylül Ayında Hava Durumu Nasıl?

Avşa Adası en sıcak günlerini temmuz ve ağustos aylarında yaşadıktan sonra hava durumu serinleşerek eylül ayına geçilir. Eylül ayı, Avşa Adası’nda ki bazı tatilcilerin vazgeçilmezi olmuştur.

Avşa Adası’nda eylül ayında günler, hafif rüzgarlı, güneşin kendini bazen gösterip, bazen gizlemesiyle geçmektedir. Yazın sakinliği ve sessizliği bu ayda yaşanıyor. Eylül ayında havanın bazen güneşli bazen yağmurlu geçmesi sebebiyle de bu aylarda Avşa Adası otel fiyatlarında düşüş olmaktadır. Ucuz, sessiz ve sakin bir tatil için eylül ayında tatil planı da yapabilirsiniz.

Avşa Adası Eylül Ayında Kalabalık Mı?

Avşa Adası eylül ayında tamamen kafa dinlemek isteyen misafirleri konuk ediyor. Avşa Adası otellerinin bir çoğu eylül ayında daha az müşteriye hizmet veriyor. Avşa Adası gece hayatı ise eylül ayında eğlence faaliyetlerine son veriyor. Hal böyle olunca Avşa Adası eylül ayında, halkı ve tatilini rahat rahat kafa dinlemek isteyen insanlarla baş başa kalıyor.

Avşa Adası’nda Eylül Ayında Denize Girilebilir Mi?

Avşa Adası’nda eylül ayında denize girebilirsiniz. Eylül ayında deniz sıcaklığı, temmuz ve ağustos aylarına göre biraz daha soğuk olmaktadır. Fakat bu soğukluk denize girilmeyecek derece olmamaktadır.

Eylül ayında hava durumu bazı günler yağmurlu ve rüzgarlı olabilir. Bu yüzden dilediğiniz şekilde denize giremeyebilirsiniz. Tatile çıkmadan önce Avşa hava durumunu sitemizden takip ederek gelmenizi tavsiye ederiz.

Aralık, Ocak ve Şubat Aylarında Avşa Adası Hava Durumu Nasıl?

Avşa Adası kış aylarında hava durumu oldukça sert geçmektedir. Hava durumu bu aylarda bir hayli soğuk olmaktadır. Avşa’nın dört bir tarafı denizlerle kaplı olması sebebiyle de, ada bu aylarda soğuk rüzgarın etkisinde kalmaktadır.

Avşa Adası’nda yaşayan yerli halk kış aylarında soba ile ısınmaktadır. Ayrıca Avşa Adası feribot seferlerinin bir çoğu da kış aylarında hizmet vermemektedır. Bu gibi sebeplerden dolayı da Avşa Adası’nda kış turizmi olmamaktadır. Avşa Adası konaklama yerlerinin bir çoğu da kış aylarında hizmet vermemektedir. Avşa Adası’nı kış aylarında merak edip gidecek olursanız Avşa Adası’nda kışın açık otelleri konaklama sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Mart, Nisan ve Mayıs Aylarında Avşa Adası Hava Durumu Nasıl?

Avşa Adası mart, nisan ve mayıs aylarında ki hava durumu çok güzel olmaktadır. Hava durumu mart ayında ısınmaya başlar ve Avşa Adası’na renk veren çiçekler nisan, mayıs aylarında açarak adayı renklendirir. Avşa Adası’na nisan ve mayıs ayında gelirseniz adanın sokaklarında çiçek kokuları eşliğinde gezebilirsiniz.

Avşa Adası nisan ve mayıs aylarında hazırlanarak açılan bir çok otel personel arayışına da bu aylarda geçmektedir. Eğer Avşa Adası’nda sizlerde iş arıyorsanız Avşa Adası iş ilanları sayfamızı takip etmenizi öneririz.

Avşa Adası Hava Durumu İstanbul Hava Durumu ile Aynı Mı?

Avşa hava durumu, İstanbul’a yakın olmasından kaynaklı olarak İstanbul’un hava dereceleri ile aynı değerlere sahiptir. İstanbul’dan farklı olarak Avşa Adası’nda nem bulunmamaktadır. İstanbul’da ki bir çok yüksek yapılar burada yerini yeşilliklere bırakmıştır. Adalar hava durumu genel olarak böyle olduğu içinde tatilcilerin bir çoğu yaz aylarında tatillerini adalarda yapmayı tercih etmektedir.

Hava temiz olduğu için en sıcak hava sıcaklıklarında bile esen rüzgar sayesinde güzel bir tatil geçirebiliyorsunuz. Avşa Adası’nda hava bu derece temiz ve serinken adaya gelecek olan misafirlerin klima ayarlarına dikkat etmelerini öneririz.

Avşa Adası Hava Durumuna Bağlı Olarak İptal Olan Feribot Seferleri

Avşa Adası’nda değişebilecek anlık hava durumunda gemilerin iptal olma durumu söz konusu olabilir. Bu durum özellikle İDO(İstanbul Deniz Otobüsü) için geçerli olmaktadır.

Avşa Adası feribot seferleri oluşan kötü hava şartları dolayısıyla seferlerini iptal ederek bilgilendirmektedir. İptal edilen sefer ve feribotları arayarak iptal seferler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Avşa Adası hava durumu yaz aylarında nasıl?

Avşa Adası hava durumu yaz aylarında bunaltıcı bir sıcak oluşturmuyor. Avşa hava durumu yazın İstanbul ile aynı hava derecelerini taşıyor ancak bu kara parçasının dört bir tarafı denizlerle kaplı olmasından dolayı sizi serinleten bir rüzgar hiç bir zaman yalnız bırakmıyor.

Avşa Adası hava durumu kışın nasıl?

Avşa Adası hava durumu kışın bir hayli sert geçmektedir. Dört bir tarafı denizlerle kaplı olmasından ve yüksek binalarında yer almamasından dolayın ada rüzgarın etkisinde kalıyor. Bu yüzden de kış aylarında Avşa Adası hava durumu için çetin bir soğuk hakim diyebiliriz.

Avşa Adası'nda havadan dolayı vapur seferleri iptal olur mu?

Avşa Adası'nda rüzgarlı ve kötü hava şartlarında adaya gelecek veya adadan gidecek olan seferiniz iptal olabilir. Bu gibi durumlarda havanın düzelmesi beklenerek düzenlenen sefer ertelenmektedir. Eğer bu durumu yaşarsanız vapurlar sizleri mağdur etmemek adına iade hakkı tanımaktadır.

Avşa Adası hangi aylarda sıcak oluyor?

Avşa Adası Mayıs ve Haziran aylarının gelmesi ile yaz sıcaklığını hissettiriyor. Ancak deniz bu aylarda pek ısınmadığı için tatilciler bu aylarda tatile gelmiyor. Avşa Adası tam olarak Temmuz ve Ağustos aylarında sıcağa kavuşuyor ve denizi ısıtıyor. Ada da en sıcak hava dereceleri Temmuz ve Ağustos ayında gözüküyor.

Avşa Adası'na eylül ayında gidilir mi?

Avşa Adası'na sessiz, sakin ve kafa dinlemek için gelen bir çok tatil sever adaya Eylül ayında gelmeyi tercih ediyor. Avşa Adası hava durumu Eylül ayında güneşli ve güzel değildir. Biraz yağmurlu biraz rüzgarlı geçmektedir. Ancak denize girmeyip sadece adanın manzaraları izlemek isteyen tatilciler için Eylül ayında Avşa'ya gelmelerini tavsiye ederiz.