"Enter"a basıp içeriğe geçin

Avşa Adası Güncel Feribot Seferleri Saatleri 2020

Avşa Adası tatilcilerin sıklıkla tercih ettiği bir tatil beldesinin olması sebeplerinden bir kaç taneside Avşa Adası’na feribotların oldukça sık olması ve Avşa otel fiyatlarının uygun olması yer alıyor. Avşa Adası’na feribotların sık olması sayesinde adaya dilediğiniz zamanda gitme şansınız olmaktadır Avşa Adası feribot sefer saatlerini güncel olarak bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Avşa Adası Feribot Seferleri Saatleri

Avşa Adası Feribot Seferleri 2020

Avşa Adası’na ulaşım İstanbul, Tekirdağ ve Erdek üzerinden yapılmaktadır. İstanbul’dan İDO(İstanbul Deniz Otobüsü) ve Yener C gemileri, Tekirdağ’dan Özkaptan, Ömer Kaptan, Yavuz Naz, Adalar 1, Marmara Ro Ro gemileri, Erdek’ten ise Gestaş, Marmara Ro Ro ve Adalar 1 gemileri ile Avşa Adası’na ulaşabilirsiniz.

İstanbul Avşa Adası Feribot Seferleri

İstanbul’dan Avşa Adası’na sefer düzenleyen feribotlar, İDO(İstanbul Deniz Otobüsü) ve Yener C gemileridir. Avşa Adası’na arabayla ulaşım sağlamayacaksanız birçok tatilcinin tercih ettiği gibi sizlerde İDO(İstanbul Deniz Otobüsü) ile ortalama 3-3,5 saat aralığında gelebilirsiniz.

İDO(İstanbul Deniz Otobüsü), Avşa Adası’na seferlerini haziran ayında başlatarak eylül ayında sonlandırmaktadır. İlk seferler sadece haftasonları olurken, sezonun başlaması ile sefer saatlerini her gün oluyor. Avşa Adası’na İDO(İstanbul Deniz Otobüsü) ile İstanbul’dan Yenikapı, Bostancı ve Avcılar limanlarından ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Avşa Adası bilet fiyatları ise bilet kategorisine ve ne zaman aldığınıza göre değişiklik gösteriyor. Erken aldığınız biletler daha uygun olurken son birkaç gün içerisinde alından bilet fiyatları daha yüksek olmaktadır.

Avşa Adası’na İstanbul üzerinden sefer düzenleyen bir başka gemi ise Yener C gemisi olmaktadır. İstanbul Zeytinburnu’ndan kalkan Yener C gemisi, Avşa Adası’na arabayla gitmek isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği feribottur. Feribot seferlerini yaz aylarında düzenlemekte olup kış aylarında hizmet vermemektedir.

Tekirdağ Avşa Adası Feribot Seferleri

Tekirdağ Avşa Adası feribot seferleri oldukça fazla olmaktadır. Tekirdağ’dan kalkan feribotlar sayesinde Avşa Adası’na dilediğiniz saatte ulaşabilirsiniz. Avşa Adası’na sefer düzenleyen Özkaptan, Ömer Kaptan, Yavuz Naz ve Adalar 1 gemileri kış aylarında hizmet vermeyi sonlandırmaktadır.

Tekirdağ Avşa Adası feribotları sefer saatleri hangi feribotu tercih edeceğinize göre değişiklik göstermektedir. Tekirdağ Akport iskelesinden kalkan feribot seferleri saatleri:

  • Ömer Kaptan: 08:00
  • Özkaptan: 08:30
  • Yavuz Naz: 10:00
  • Adalar 1: 15:00
  • Marmara Ro Ro: 09:00

saatlerinde olmaktadır.

Erdek Avşa Adası Feribot Seferleri

Erdek Avşa Adası feribot seferleri için en çok tercih edilen feribot Gestaş arabalı feribotu olmaktadır. Bunun dışında Avşa Adası’na Marmara Ro Ro ve Adalar 1 gemileri ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Gestaş feribot seferleri her gün 09:30, 15:30 ve 20:30 saatlerinde olmaktadır. Marmara Ro Ro feribotu seferi her gün 07:00’da, Adalar 1 feribotu seferi ise her gün saat 08:00’de olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir