Avşa Adası’na Araba İle Nasıl Ve Nerelerden Gidilir?

Avşa Adası’na araba ile nasıl gidilir? Sorusu tatilcilerin sıklıkla sormuş olduğu sorulardan bir tanesi olmaktadır. Avşa Adası’na araba ile ulaşım oldukça kolay olmaktadır. Avşa Adası’na araba ile ulaşım sağlayarak Avşa Adası’nda gezilecek yerlerin hepsini de kolayca gezip görebilirsiniz.

Avşa Adası’na araba ile İstanbul, Tekirdağ ve Erdek üzerinden kalkan feribotlar ile gidilebilmektedir.

İstanbul’dan Avşa Adası’na Araba İle Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Avşa Adası’na iki farklı feribot ulaşım hizmeti vermektedir. Bunlardan bir tanesi İDO(İstanbul Deniz Otobüsü), bir diğeri ise Yener C arabalı feribotudur. İDO ile Avşa Adası’na araba ile ulaşım sağlanmamaktadır. İDO sadece yaya yolcu kabul etmektedir.

İstanbul’dan Avşa Adası’na araba ile ulaşım 2019 yılına kadar sağlanamamaktaydı. 2019 yılında Avşa Adası’na arabalı feribot ile Zeytinburnu Zeyport Limanı’ndan kalkarak adaya ortalama 5 saaatte gelen Yener C gemisi ile İstanbul’dan Avşa Adası’na araba ile ulaşımınızı kolay ve rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na Araba İle Nasıl Gidilir?

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na araba ile ulaşım tüm feribotlardan sağlanmaktadır. Avşa Adası feribot seferlerini öğrendikten sonra adaya kalkan tüm feribotlarla araba ile gelebilirisiniz. Tüm Tekirdağ feribotları araç kabul ettiği için gemiye araba ile giriş sağlayabilmeniz adına sefer saatinden 1-2 saat önce iskelede olmanızı öneririz.

Erdek’ten Avşa Adası’na Araba İle Nasıl Gidilir?

Erdek’ten Avşa Adası’na sefer düzenleyen Gestaş, Marmara Ro Ro ve Adalar 1 gemilerinin Avşa Adası’na feribot saatlerini öğrendikten sonra Erdek’ten Avşa Adası’na araba ile ulaşımınızı belirtilen üç arabalı feribot ile kolayca sağlayabilirsiniz.

Erdek’ten Avşa Adası’na araba ile ulaşım sağlayacağınız feribotlara sefer saatinden 1-2 saat önce iskelede olup arabanızı sıraya koymanızı öneririz.

Avşa Adası’na İzmir, Ankara, Balıkesir ve Bursa’dan Araba İle Nasıl Gidilir? 

Avşa Adası’na, İzmir, Ankara, Balıkesir, Bursa veya diğer başka bir ilden gelecekseniz öncelikle İstanbul, Tekirdağ veya Erdek’te ki limanlara ulaşmanız gerekmektedir. Bu limanlardan Avşa Adası’na sefer düzenleyen feribotlar ile kolay bir şekilde araba ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Avşa Adası'na Araba İle Nasıl Gidilir?

Avşa Adası'na araba ile İstanbul, Tekirdağ ve Erdek Limanları üzerinden kalkan feribotlar ile kolayca gidebilirsiniz.

Avşa Adası'nda Araba Yasak Mı?

Avşa Adası'nda araba yasak değildir. Ayrıca Avşa'ya araba ile gelerek Avşa Adası'nda gezilecek olan yerleri kolayca gezebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir