Avşa Adası’nda Sağlık Ocağı ve Eczaneler Nerede?

Avşa Adası’nda sağlık hizmeti veren bir adet sağlık ocağı bulunmaktadır. Sağlık ocağı bildiğiniz gibi hastaneler kadar işlevleri olmayan sağlık birimleridir. Bu yüzden önemli bir kontrolünüz varsa Avşa Adası’na gelmeden önce gerekli kontrol ve tedavi işlemlerinizi yaptırmanızı öneririz..

Avşa Adası’nda iki adet eczane bulunmaktadır. İlaç tedariği konusunda rahat olabilirsiniz. Avşa Adası’nda bir çok ilacı kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. Avşa Adası eczaneleri birbiriyle alışveriş halindedir. Ancak iki eczanede de aradığınız ilaç bulunamamış ve ciddi bir şey ise eczaneler Erdek üzerinden gemiyle 1 gün içerisinde ilaçları tedarik etmektedir.

Avşa Adası Sağlık Ocağı
Avşa Adası Sağlık Ocağı

Avşa Adası Sağlık Ocağı Nerede?

Avşa Adası Sağlık Ocağı, Avşa Adası’nın tam merkezinde yer alarak hizmet vermektedir. Avşa Adası Sağlık Ocağı’na iskeleden indiğinizde ana caddeye çıkmanızın ardından karşınıza üzüm heykeli çıkacaktır. Üzüm heykilini gördükten sonra sol tarafa doğru 100 metre yürüyerek sağ tarafınızda kaldığını kolayca görebilirsiniz.

Avşa Adası Sağlık Ocağı Çalışma Saatleri ve Telefon Numarası

Avşa Adası Sağlık Ocağı’nın çalışma saatleri sabah 08:30 ile 17:00 arasında olmaktadır. Haftaiçi ve haftasonu da Avşa Adası Sağlık Ocağı hizmet vermektedir. Pazar günleri Acil Yardım Servisi hizmet vermesinin ardından gerekli tedaviler sağlık ocağı içerisinde gerçekleştirilmektedir. 7/24 olarak acil servise ulaşarak tedavi olabilirsiniz.

Avşa Adası Sağlık Ocağı telefon numarası (0266) 896 12 62 olmaktadır. Sağlık Ocağına bu numaradan sadece çalışma saatleri içerisinde ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası Eczaneleri Nerede? Telefon Numaraları Kaçtır?

Avşa Adası’nda 2 adet Eczane bulunmaktadır. Avşa Adası eczanaleri çalışma saatleri yaz aylarında 08:00 ile 22:00 olmaktadır. Fakat acil bir şekilde eczaneye ulaşmanız gerekiyorsa telefon numaraları ile iletişime geçmeniz halinde eczaneden gerekli ilacınızı tedarik edilmektedir.. Avşa Adası’nda bir çok ilaca kolayca ulaşarak satın alınmaktadır.

Avşa Adası Yaşa Eczanesi

Avşa Adası Yaşa Eczanesi telefon numarası (0266) 896 11 02 olmaktadır. Bu numaradan eczaneye 7/24 ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası Arslan Eczanesi

Avşa Adası Arslan Eczanesi telefon numarası (0266) 896 42 42 olmaktadır. Bu numaradan eczaneye 7/24 ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası’nda Önemli Bir Sağlık Sorunu Olursa?

Yaşayabileceğiniz ciddi bir durumda sağlık ocağı tam olarak gerekli müdahalelerde bulunamayabilir. Bu yüzden ciddi durumlarda ne olacağını merak edebilirsiniz. Sağlık sorununuz ciddi dereceye ulaşmış ise ilk öncelikle Avşa Adası sağlık ocağına yönlendirilmektesiniz. Sağlık ocağı ilk yardım ve gerekli müdahaleleri yapmaktadır.

Avşa Adası Deniz Ambulansı

Hastanın durumu ciddileşir ve yapılan müdahaleler kritik olmaya başlarsa Avşa Adası sağlık ocağı deniz ambulansı talep etmektedir. Deniz ambulansı Avşa Adası’na gelerek 20 dakika içerisinde hastayı Erdek Devlet Hastanesi’ne nakil etmektedir.

Normal gemiler ile Avşa Adası’na ulaşım süreniz ise ulaşım sayfamızda belirtilmiştir.

Umarız ki ilerleyen süre içerisinde Avşa Adası’na gerekli destekler verilerek hastane yapılır. Bu şekilde de adaya gelen misafirler kendisini daha rahat hissedecektir.

Avşa Adası’nda Ambulans Hizmeti

Avşa Adası’nda gelcek misafir sayısına ve yerli sayısına yetecek kadar ambulans aracı bulunmaktadır. Ambulans hizmetinin Avşa Adası’na gelmesi ile herhangi bir sağlık soruna müdahale süresi çok kısa sürelere indirilmiştir.

Ambulans tehlikeli bir durum tespit etmesi durumunda öncesinde sağlık ocağına sonrasında ise Erdek Devlet Hastanesine nakil gerçekleştirmektedir.

Avşa Adası’nda Kan Bağışı Nasıl Yapabilirsiniz?

Avşa Adası’nda kan testlerinizi Avşa Adası’nda bulunan sağlık ocağında gerçekleştirebilirsiniz. Kan bağışı konusunda ise farklı bir kuruma müracaat etmeniz gerekmektedir.

Kan bağışı yapmak istiyorsanız işleminiz Kızılay tarafından gerçekleştirilmektedir. Avşa Adası’nda Kızılay’ın bir şubesi bulunmamaktadır.

Avşa Adası’nda Kızılay Var Mı?

Kızılay bazı dönemlerde Avşa Adası’nı ziyaret ederek mobil şube kurmaktadır. Mobil şubesini genellikle Avşa Adası Belediye Binası’nın yanına kuruyor.

Yaz ayları içerisinde ayda 2-3 kere gelmektedir. Kan bağışınızı Kızılay’a ulaşarak kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kan testlerinizi Avşa Adası Sağlık Ocağı‘nda yaptırmak istemiyorsanız Kızılay’a da bu işlemi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Avşa Adası Sağlık Ocağı Tedavileri

Avşa Adası Sağlık Ocağı’na gelen hastaların sorunları genellikle aynı sebeplerdendir. Ciddi bir hastalıkla sağlık ocağına gelen kişi sayısı çok azdır. Sağlık Ocağına gelen önemli ve kritik hastaların sorunu genellikle grip, güneş yanığı, ufak pansuman tedavileri yer almaktadır.

Avşa Adası sağlık ocağı bu tedavilerin yanı sıra röntgen çekmek gibi işlemlerde yapılmaktadır. Ancak daha üst düzey tedavilerinizi maalesef Avşa Adası’nda gerçekleştiremiyorsunuz. Avşa Adası sağlık ocağı çalışanları ayrıca tansiyon ölçme gibi işlemler de gerçekleştirilmektedir.

Avşa Adası Sağlık Ocağı Hasta Odaları

Avşa sağlık ocağı doktor ve hemşireleri uygun gördüğü tedavinin ardından hasta odalarında hastayı yatırabilmektedir. Hasta odalarında gerekli tüm ekipmanlar ve hasta bakıcılar yer almaktadır.

Avşa Adası'nda Hastane Var Mı?

Avşa Adası'nda maalesef hastane yer almıyor. Hastane yerine 2 doktor ve 1 hemşire ile hizmet sunan sağlık ocağı hizmet vermektedir. Avşa Adası sağlık ocağı yaz aylarında vermiş olduğu hizmet ile yeterli durumdadır.

Avşa Adası Sağlık Ocağı Nerede?

Avşa Adası sağlık ocağı, Avşa Adası'nın tam merkezinde yer almaktadır. Sağlık ocağı iskele meydanına indiğinizde adanın batı kısmına ilerlemenizin ardından 3 sokak ardında yer alıyor. Sağlık ocağına nasıl gideceğinizi bilmiyorsanız bir esnafa sormanız halinde sizlere ellerinden gelen yardımı yapacaktır.

Avşa Adası'nda Eczaneler Nerede?

Avşa Adası'nda iki adet eczane yer alıyor. Bu eczanelerden bir tanesi hemen Avşa iskelesinde yer alırken diğer eczane Avşa Adası sağlık ocağının hemen karşısında yer almaktadır.

Avşa Adası'nda Bütün İlaçlar Var Mı?

Avşa Adası'nda kullanabileceğiniz bir çok ilaç bulunmaktadır. Eğer kullandığınız ilaç Avşa Adası'nda yer almıyorsa eczane sizler için ilacınızı Avşa Adası dışarısından tedarik ediyor. Bu tedarik etme süresi 1-2 gün sürmektedir.

Avşa Adası Sağlık Ocağı Telefon Numarası Kaçtır?

Avşa Adası sağlık ocağına (0266) 896 12 62 yi arayarak ulaşabilirsiniz. Eğer ambulansa ihtiyacınız varsa 112' den ulaşarak ambulans talep ettiğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.