"Enter"a basıp içeriğe geçin

Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? Avşa Adası Ulaşım Yolları 🚢

İstanbul’da yaşayan insanlar kısa tatillerini değerlendirerek, İstanbul’a yakın tatil beldelerinde tatil yapmak istemektedir. Fakat İstanbul’a yakın ve gidilebilecek tatil beldelerinin sayısı oldukça kısıtlıdır.

İstanbul’a yakın gidilebilecek yerlerden en güzel tatil beldelerinden bir tanesi Avşa Adası‘dır. Avşa Adası’na nasıl gidilir? Avşa Adası’na ulaşım yolları nelerdir? Avşa Adası nerede? gibi tüm sorularınızın cevabına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası Nerede?

Avşa Adası Marmara Denizi’nin güney-batı kısmında bulunan çevresini 3 tane daha adanın sardığı bir adadır.

Avşa Adası Balıkesir’in Marmara Adalar Belediyesi‘ne bağlı bir mahalle olarak geçmektedir.

Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? Avşa Adası Ulaşımı Nasıl Yapılır?

Marmara Denizi’nin güneyinde bulunan bu adaya, Tekirdağ, İstanbul ve Erdek üzerinden kolay bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Avşa Adası’na giden feribotlar Erdek ve Tekirdağ’dan sadece bir iskeleden kalkarken, İstanbul’dan üç iskeleden kalkmaktadır.

İstanbul’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? Ulaşımı Nasıl Yapılır?

İstanbul’dan Avşa Adası’na ulaşım oldukça kolaydır. İstanbul’dan Avşa Adası’na kalkan İstanbul Deniz Otobüsü(İDO) ile sadece 3,5 saat içerisinde adaya ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İDO sefer saatlerini ve bilet fiyatlarını ise ilgili sayfamızdan kolayca öğrenebilirsiniz.

İstanbul’dan Avşa Adası’na Yenikapı, Bostancı ve Avcılar limanlarından İDO seferleri düzenlenmektedır. Her limandan adaya varış süresi değişiklik göstermektedir.

İstanbul’dan Avşa Adası’na sefer düzenleyen bir başka feribot ise Yener C feribotudur. Yener C feribotu İstanbul Zeytinburnu limanından kalkarak ortalama 5 saatte Avşa Adası’na varmaktadır.

Avşa Adası’na temmuz, ağustos gibi aylarda İstanbul Deniz Otobüsü(İDO) ile bilet bulabilmek oldukça zor oluyor. Bu zamanlarda Avşa Adası’na gitmek isterseniz Tekirdağ üzerinden belirtilen Tekirdağ feribotları ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

İstanbul Yenikapı, Avşa Adası Feribot Limanı Nerede?

İstanbul Bostancı, Avşa Adası Feribot Limanı Nerede?

İstanbul Avcılar, Avşa Adası Feribot Limanı Nerede?

Erdek’ten Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? Ulaşımı Nasıl Yapılır?

Avşa Adası’na gitmek için en çok tercih edilen yollardan bir tanesi Erdek üzerinden olmaktadır. Erdek, Avşa Adası feribotu Gestaş, Adalar 1 ve Marmara Ro Ro gemileridir. Gemilerin hepsi araç taşımaktadır. Bu sebeple Avşa Adası’na Erdek üzerinden araba ile kolayca gidebilirsiniz.

Erdek’ten Avşa Adası’na ulaşım süresi 1,5-2 saat aralığında değişmektedir. Erdek Avşa Adası bilet fiyatları ise Avşa Adası’na en ucuz gidebileceğiniz bilet fiyatlarını sunmaktadır.

Erdek, Avşa Adası Feribot Limanı Nerede?

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? Ulaşımı Nasıl Yapılır?

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na Tekirdağ Akport Limanı’ndan kalkan Özkaptan, Ömer Kaptan, Adalar 1, Yavuz Naz, ve Marmara Ro Ro gemileri ile ortalama 3-3, 5 saat aralığında Avşa Adası’na ulaşabilirsiniz.

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na ulaşım sağlayan tüm feribotlar araç taşıyabilmektedir. Araba ile de Avşa Adası’na Tekirdağ’dan gelebilirsiniz. Tekirdağ Avşa Adası bilet fiyatları ise belirtilen bir çok gemide aynı olmaktadır.

Tekirdağ, Avşa Adası Feribot Limanı Nerede?

Avşa Adası’na İzmir, Ankara, Balıkesir ve Bursa’dan Nasıl Gidilir? Ulaşımı Nasıl Yapılır?

Avşa Adası’na İzmir, Ankara, Balıkesir ve Bursa gibi büyükşehirlerimizden oldukça kolay bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Avşa Adası’na belirtilen büyükşehirlerimizden ulaşım sağlayabilmeniz için öncelikle İstanbul, Tekirdağ veya Erdek’e ulaşmanız gerekmektedir. Dilerseniz kendi aracınızla, dilerseniz de otobüs ile İstanbul, Tekirdağ veya Erdek’e ulaşımınızı sağladıktan sonra Avşa Adası feribotları ile adaya kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası’na Kışın Nasıl Gidilir?

Avşa Adası’na kış aylarında belirli yerler üzerinden gidebilirsiniz. Avşa Adası’na kışın Erdek üzerinden Gestaş arabalı feribotu ile, Tekirdağ’dan ise Ömer Kaptan ve Özkaptan feribotları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Avşa Adası’na kış aylarında İstanbul’dan ulaşım için feribot ise bulunmamaktadır. Kış aylarında İstanbul’dan Avşa Adası’na gitmek için öncelikle Tekirdağ veya Erdek’e gitmeniz gerekmektedir.

Avşa Adası İçerisinde Ulaşım

Avşa Adası içerisinde herhangi bir toplu taşıma aracına gerek duymadan rahatlıkla adayı dolaşabilirsiniz. Avşa adası içerisinde her yer yürüme mesafesinde olmaktadır. Avşa Adası’nda toplu taşımaya en çok ihtiyaç duyulan zaman Avşa Adası Yiğitler Köyü’ne giderken olacaktır.

Avşa Adası Yiğitler Köyü‘ne, Avşa Adası merkezinden kalkan dolmuşlar ile 3,5-4 TL’ ye kolaylıkla gidebilirsiniz. Ayrıca dolmuşların hemen yanında Avşa Adası Taksi Durağı yer almaktadır. Taksi durağından da araç kiralayarak çok daha kısa sürede köye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Avşa Adası’nda gezilecek yerlerin birçoğuna da Avşa merkezinden dolmuşlar sefer düzenlemektedir. Bu dolmuşlar sayesinde ada da gezilmesi gereken tüm yerlere kolaylıkla giderek gezebilirsiniz.

Avşa Adası’ndan Marmara, Ekinlik Paşalimanı Adalarına Ulaşım

Avşa Adası’ndan, çevresinden bulunan Marmara Adası, Ekinlik Adası ve Paşalimanı Adası’na gitmek oldukça kolaydır. Avşa Adası’nda uzun soluklu bir tatil geçirecekseniz bu adaları da gidip görmenizi öneririz.

Avşa Adası’ndan Ekinlik Adası’na Ulaşım

Avşa Adası’ndan Ekinlik Adası‘na gitmek istiyorsanız Ekinlik Adası’na Erdek – Avşa hattı üzerinde bulunan Gestaş gemisi ile gidebilirsiniz. Bunun dışında Tekirdağ-Avşa seferlerini gerçekleştiren Ömer Kaptan-3 ve Özkaptan gemilerinin de Ekinlik Adası’na seferleri bulunmaktadır.

Avşa Adası’ndan Marmara Adası’na Ulaşım

Avşa Adası’ndan Marmara Adası’na ulaşımı hergün seferi bulunan deniz otobüsleri İstanbul-Marmara Adası-Avşa Adası seferi üzerinden gerçekleşmektedir. İDO(istanbul Deniz Otobüsü), Tekirdağ Avşa Adası seferi düzenleyen tüm feribotlar ve Erdek feribotları ie Marmara Adası’na kolay bir şekilde gidebilirsiniz.

Avşa Adası'na Nasıl Gidilir?

Avşa Adası'na İstanbul, Tekirdağ ve Erdek üzerinden seferleri bulunan vapurlar ile gidebilirsiniz. İstanbul ve Tekirdağ'dan 3,5 saat, Erdek'ten 1,5 saat içerisinde Avşa Adası'na gidebilirsiniz.

Avşa Adası Bilet Fiyatları Ne Kadar?

Avşa Adası bilet fiyatları nereden gelmek istediğinize göre değişiyor. Avşa Adası'na en ucuz Erdek üzerinden gelebilirken en pahalı ulaşım İstanbul üzerindendir.

Avşa Adası Nerede?

Avşa Adası Marmara Denizi'nin güney kısmında bulunan, Balıklı, Marmara ve Ekinlik adaları ile yan yana bir adadır.

Avşa Adası İstanbul'dan Kaç Saat?

Avşa Adası'na İstanbul Yenikapı limanından 3,5 saat sürerken Bostancı limanından 4 saat sürmektedir.