Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? [En Hızlı ve En Kolay Ulaşım]

İstanbul’da yaşayan insanlar kısa tatillerini değerlendirerek, İstanbul’a yakın tatil beldelerinde tatil yapmak istemektedir. Avşa Adası da ulaşım olarak kolay olup İstanbul’a yakın tatil beldelerinden bir tanesi olmaktadır.

Avşa Adası’na nasıl gidilir? Avşa Adası’na ulaşım yolları nelerdir? Avşa Adası nerede? gibi tüm sorularınızın cevabına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası’na İstanbul’dan Nasıl Gidilir? Hemen Öğren

Avşa Adası’na Erdek’ten Nasıl Gidilir? Hemen Öğren

Avşa Adası’na Tekirdağ’nda Nasıl Gidilir? Hemen Öğren

Avşa Adası Nerede ve Nereye Bağlı?

Avşa Adası Marmara Bölgesi’nde bulunmaktadır. Marmara Denizi’nin güney-batı kısmında bulunan, çevresini 3 tane daha adanın sardığı bir adadır. Marmara Adası’nın kuzeyinde,  Ekinlik Adası’nın kuzeyinde, Paşalimanı Adası’nın ise doğu-güney tarafında bulunmaktadır. Avşa Adası il olarak Balıkesir’e, Balıkesir’in Marmara ilçesine bağlı bir mahalle olarak geçmektedir.

Avşa Adası Balıkesir’in Marmara Adalar Belediyesi‘ne bağlı bir mahalle olarak geçmektedir.

Avşa Adası’nın nerede olduğunu haritadan daha büyük bir şekilde görmek için tıklayabilirsiniz.Daha Büyük Gör

Avşa Adası’nın nerede olduğunu detaylı bir şekilde incelemek istiyorsanız https://yandex.com.tr/harita/org/avsa_adasi_tatil_ve_otel_rehberi_avsadakal_com/229280915136/?ll=27.496506%2C40.507172&z=14 adresinden yararlanabilirsiniz.

Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? Avşa Adası Ulaşımı Nasıl Yapılır?

Avşa Adası’na İstanbul, Erdek ve Tekirdağ üzerinden gidilmektedir. İstanbul’dan Yenikapı ve Bostancı limanları, Erdek’ten Erdek Limanı, Tekirdağ’dan ise Akport Limanı’ndan feribotlar kalkmaktadır. İstanbul’dan 3,5 saat, Tekirdağ’dan 3 saat, Erdek’ten 1,5 saatte Avşa Adası’na gidilmektedir. Yaz aylarında İstanbul, Erdek, Tekirdağ üzerinden adaya gidilebilirken kış aylarında sadece Erdek ve Tekirdağ üzerinden Avşa Adası’na gidilmektedir.

Avşa Adası’na giden feribotlar Erdek ve Tekirdağ’dan sadece bir iskeleden kalkarken, İstanbul’dan üç iskeleden kalkmaktadır.

Avşa Adası Ulaşım Haritası

İstanbul’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? Ulaşımı Nasıl Yapılır?

İstanbul’dan Avşa Adası’na ulaşım oldukça kolaydır. İstanbul’dan Avşa Adası’na kalkan İstanbul Deniz Otobüsü(İDO) ile sadece 3,5 saat içerisinde adaya ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İDO sefer saatlerini ve bilet fiyatlarını ise ilgili sayfamızdan kolayca öğrenebilirsiniz.

İstanbul’dan Avşa Adası’na Yenikapı, Bostancı ve Avcılar limanlarından İDO seferleri düzenlenmektedir. Her limandan adaya varış süresi değişiklik göstermektedir.

İstanbul’dan Avşa Adası’na sefer düzenleyen bir başka feribot ise Yener C feribotudur. Yener C feribotu İstanbul Zeytinburnu limanından kalkarak ortalama 5 saatte Avşa Adası’na varmaktadır.

Avşa Adası’na temmuz, ağustos gibi aylarda İstanbul Deniz Otobüsü(İDO) ile bilet bulabilmek oldukça zor oluyor. Bu zamanlarda Avşa Adası’na gitmek isterseniz Tekirdağ üzerinden belirtilen Tekirdağ feribotları ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

İstanbul Yenikapı, Avşa Adası Feribot Limanı Nerede?

İstanbul Bostancı, Avşa Adası Feribot Limanı Nerede?

İstanbul Avcılar, Avşa Adası Feribot Limanı Nerede?


Erdek’ten Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? Ulaşımı Nasıl Yapılır?

Avşa Adası’na gitmek için en çok tercih edilen yollardan bir tanesi Erdek üzerinden olmaktadır. Erdek, Avşa Adası feribotu Gestaş, Adalar 1 ve Marmara Ro Ro gemileridir. Gemilerin hepsi araç taşımaktadır. Bu sebeple Avşa Adası’na Erdek üzerinden araba ile kolayca gidebilirsiniz.

Erdek’ten Avşa Adası’na ulaşım süresi 1,5-2 saat aralığında değişmektedir. Erdek Avşa Adası bilet fiyatları ise Avşa Adası’na en ucuz gidebileceğiniz bilet fiyatlarını sunmaktadır.

Erdek, Avşa Adası Feribot Limanı Nerede?

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? Ulaşımı Nasıl Yapılır?

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na Tekirdağ Akport Limanı’ndan kalkan Özkaptan, Ömer Kaptan, Adalar 1, Yavuz Naz, ve Marmara Ro Ro gemileri ile ortalama 3-3, 5 saat aralığında Avşa Adası’na ulaşım sağlanmaktadır.

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na ulaşım sağlayan tüm feribotlar araç taşıyabilmektedir. Araba ile de Avşa Adası’na Tekirdağ’dan gelinebilmektedir. Tekirdağ Avşa Adası bilet fiyatları ise belirtilen bir çok gemide aynı olmaktadır.

Tekirdağ, Avşa Adası Feribot Limanı Nerede?

Avşa Adası’na Araba ile Nasıl Gidilir? Ulaşımı Nasıl Yapılır?

Avşa Adası’na araba ile ulaşım sağlanabilecek iskeleler Erdek İskelesi, Tekirdağ Akport İskelesi ve İstanbul Zeytinburnu Zeyport İskelesi olmaktadır. Bu iskelelerden Avşa Adası’na araba ile kolayca gelinmektedir. Fakat araç ile gelinmesi halinde, feribot sefer saatinden en az 1 saat önce aracınız ile iskelede bulunmanız gerekmektedir.

Avşa Adası’na araba ile ulaşım hakkında daha detaylı bilgi alarak sefer saatlerini öğrenmek için ilgili sayfamızı ziyaret ederek adaya araç ile ulaşımınızı kolayca sağlayabilirsiniz.

Avşa Adası’na İzmir, Ankara, Balıkesir ve Bursa’dan Nasıl Gidilir? Ulaşımı Nasıl Yapılır?

Avşa Adası’na İzmir, Ankara, Balıkesir ve Bursa’dan ulaşım sağlamak için öncelikle İstanbul, Tekirdağ veya Erdek’e ulaşmanız gerekmektedir. Dilerseniz kendi aracınızla, dilerseniz de otobüs ile İstanbul, Tekirdağ veya Erdek’e ulaşımınızı sağladıktan sonra Avşa Adası’na sefer düzenleyen feribotları ile adaya kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir.

Avşa Adası’na Kışın Nasıl Gidilir?

Avşa Adası’na kış aylarında belirli yerler üzerinden gidilmektedir. Avşa Adası’na kışın Erdek üzerinden Gestaş arabalı feribotu ile, Tekirdağ’dan ise Ömer Kaptan ve Özkaptan feribotları ile ulaşım sağlanmaktadır. Avşa Adası’na kış aylarında İstanbul’dan ulaşım için ise feribot bulunmamaktadır. Kış aylarında İstanbul’dan Avşa Adası’na gitmek için öncelikle Tekirdağ veya Erdek’e gidilmesi gerekmektedir.

Avşa Adası İçerisinde Ulaşım

Avşa Adası içerisinde herhangi bir toplu taşıma aracına gerek duymadan rahatlıkla ada dolaşılmaktadır. Avşa adası içerisinde her yer yürüme mesafesinde olmaktadır. Avşa Adası’nda toplu taşımaya en çok ihtiyaç duyulan zaman Avşa Adası Yiğitler Köyü’ne giderken olacaktır. Bunun dışında Avşa Adası’nda toplu taşıma kullanımı çok azdır.

Avşa Adası Yiğitler Köyü‘ne, Avşa Adası merkezinden kalkan dolmuşlar ile 3,5-4 TL’ ye kolaylıkla gidebilirsiniz. Ayrıca dolmuşların hemen yanında Avşa Adası Taksi Durağı yer almaktadır. Taksi durağından da araç kiralayarak çok daha kısa sürede köye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Avşa Adası’nda gezilecek yerlerin birçoğuna da Avşa merkezinden dolmuşlar sefer düzenlemektedir. Bu dolmuşlar sayesinde ada da gezilmesi gereken tüm yerlere kolaylıkla giderek gezebilirsiniz.

Avşa Adası’ndan Marmara, Ekinlik Paşalimanı Adalarına Ulaşım

Avşa Adası’ndan, çevresinden bulunan Marmara Adası, Ekinlik Adası ve Paşalimanı Adası’na gitmek oldukça kolaydır. Avşa Adası’nda uzun soluklu bir tatil geçirecekseniz bu adaları da gidip görmenizi öneririz.

Avşa Adası’ndan Ekinlik Adası’na Ulaşım

Avşa Adası’ndan Ekinlik Adası‘na gitmek için Ekinlik Adası’na Erdek – Avşa hattı üzerinde bulunan Gestaş gemisi ile gidilebilmektedir. Bunun dışında Tekirdağ-Avşa seferlerini gerçekleştiren Ömer Kaptan-3 ve Özkaptan gemilerinin de Ekinlik Adası’na seferleri bulunmaktadır.

Avşa Adası’ndan Marmara Adası’na Ulaşım

Avşa Adası’ndan Marmara Adası’na ulaşımı hergün seferi bulunan deniz otobüsleri İstanbul-Marmara Adası-Avşa Adası seferi üzerinden gerçekleşmektedir. İDO(istanbul Deniz Otobüsü), Tekirdağ Avşa Adası seferi düzenleyen tüm feribotlar ve Erdek feribotları ile Marmara Adası’na kolay bir şekilde gidilebilmektedir.

Avşa Adası'na Nasıl Gidilir?

Avşa Adası‘na İstanbul, Tekirdağ ve Erdek üzerinden seferleri bulunan vapurlar ile gidebilirsiniz. İstanbul ve Tekirdağ’dan 3,5 saat, Erdek’ten 1,5 saat içerisinde Avşa Adası’na gidebilirsiniz.

Avşa Adası Bilet Fiyatları Ne Kadar?

Avşa Adası bilet fiyatları nereden gelmek istediğinize göre değişiyor. Avşa Adası‘na en ucuz Erdek üzerinden gelebilirken en pahalı ulaşım İstanbul üzerindendir.

Avşa Adası Nerede?

Avşa Adası Marmara Denizi’nin güney kısmında bulunan, Balıklı, Marmara ve Ekinlik adaları ile yan yana bir adadır.

Avşa Adası İstanbul'dan Kaç Saat?

Avşa Adası’na İstanbul Yenikapı limanından 3,5 saat sürerken Bostancı limanından 4 saat sürmektedir.