Avşa Adası Çınar Altı Çay Bahçesi

Avşa Adası Çınar Altı Çay Bahçesi

Her yerleşim alanının kendisini özel kılan şeyleri vardır. Bu özel kılan şeyler sayesinde bu yerleşim yerleri özel olmaktadır. Avşa Adası‘nın da kendini özel kılan bir çınar ağacı vardır. Gövdesi neredeyse 6-7 kişinin ağacı sarması genişliğindedir.

Bu ağaç adanın tam merkezindedir. İskeleden indiğinizde doğu yönünü takip ettikten sonra gittikten sonra sağa dönerseniz bu ağacı görebilirsiniz.

Avşa Adası Çınar Altı Çay Bahçesi ayrıca Avşa Adası gezilmesi gereken yerler listesinde de yer almaktadır. Ada da daha bir çok gezilecek yerin listesine ilgili sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ağaç tahmini olarak 300 yıldır oradadır ve zarar görmeden günümüze kadar ulaşmıştır. Avşa Adası Belediyesi ise burasını o kadar güzel değerlendirmiş ki orasını bir çay bahçesine dönüştürmüştür. Diğer çay bahçeleri gibi de sıkı politikaları yoktur.

Yan tarafından hemen Avşa Adası fırını bulunmaktadır. Fırından dilediğiniz gibi istediğiniz poğaçaları alıp yanınıza peynir domates alıp burada güzelce kahvaltı edebilirsiniz. Diğer çay bahçeleri gibi dışarıdan yemek getiremezsiniz diye bir kuralı yoktur.

Ayrıca Avşa Adası Çınar Altı Çay Bahçesi Süper Ligin bütün maçlarını vermektedir. Spor severlerin de buluştuğu ortak bir nokta olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir