"Enter"a basıp içeriğe geçin

Avşa Adası’nda Yangın Oluyor Mu? Oluyorsa İtfaiye Var mı?

Avşa Adası’nda bir tane itfaiye merkezi bulunmaktadır.

Avşa Adası’nda İtfaiye Nerede?

Avşa Adası İtfaiyesi önceden Avşa Adası Pazarı yanında yer alıyordu. Sonradan bulunduğu yerden ayrılarak yeni bir adrese taşınmıştır.

Avşa Adası İtfaiyesi Nereye Taşındı ?

Eski yerinde şu an Avşa otellerinden bir tanesi bulunmaktadır. Avşa Adası Belediyesi şehir merkezini rahatlatarak bu şekilde çalışma yapmıştır.

Şu anda Avşa Adası İtfaiyesi Avşa Adası Otopark ‘ının içerisinde yer almaktadır. Avşa Adası itfaiiyesi iki adet itfaiye arabasıyla Avşa Adası’na hizmet vermektedir.

Avşa Adası’nda İtfaiye Yeterli Hizmeti Veriyor Mu?

Avşa Adası’nda itfaiye merkezinin verdiği bu hizmet acil durumlarda anlık olarak müdahale işlemlerinde yeterli düzeydedi.

İtfaiyenin Yaptığı Çalışmaların Yetersiz Kalması Durumunda Ne oluyor?

Avşa Adası’nda itfaiye sadece yangınla değil aynı zamanda rüzgarla da savaşmaktadır. Çünkü yangın genel olarak dağlarda yani yüksek kısımlarda meydana geliyor ve yangın rüzgarın etkisiyle sürekli olarak yayılma tehlikesi altında kalıyor. Bu durumda da itfaiye araçları yeterli kalamayabiliyor.

Bu yüzden Avşa Adası hava durumu yangında çok önemli bir rol alıyor. Hava durumunun rüzgarlı olması yangını daha çok dağıtmaktadır.

Araç Sayısının Yangına Müdahalesi Yetersiz Kalması Durumunda Ne Oluyor?

Avşa Adası itfaiye araçları yangını söndürmekte etkili olmaz ise itfaiye helikopter araçları gelmektedir. Helikopterler denizden su alarak yangın yerine yetiştirmeye çalışıyor. Yangının büyüklüğüne göre helikopter sayısında da artış görebilirsiniz.

Avşa Adası itfaiyesi ile helikopterlerin birlikte yaptığı iş birliği sayesinde oluşan büyük çaplı yangınlar kontrol altına alınmaktadır.

Avşa Adası İtfaiye

Avşa Adası İtfaiyesi Telefon Numarası Nedir ?

Avşa Adası'nda itfaiyenin telefon numarası bulunmuyor. Eğer ki 110'u ararsanız Balıkesir sizi Avşa Adası itfaiyesine bağlayacaktır.

Avşa Adası İtfaiyesi Nerede ?

Avşa Adası itfaiyesi Avşa merkezinde yer almaktadır. Adanın iç kesimlerinde ve Avşa fırının yan tarafında bulunuyor.

Avşa Adası'nda Yangın Oluyor Mu ?

Avşa Adası'nda özellikle yaz aylarında yangın bazen görülebiliyor. Bu gibi durumlarda Avşa Adası itfaiyesi gerekli müdahalelerde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir