Avşa Adası Mavi Koy Nerede? Mavi Koy Otel ve Pansiyonları

Mavi koy, Avşa Adası’nda bulunan koylardan bir tanesidir. Avşa Adası’nın kuzey kısmında yer alan bu koy, Avşa’da sesten ve gürültüden uzak, uzun ve temiz sahili, berrak denizinde tatil yapmak isteyen kişilerin tercihi olmaktadır. Mavi Koy’un denizinin berrak ve temiz olması sebebiyle bazı tatilciler Avşa Adası Mavi Koy pansiyon ve otellerinde konaklamayı tercih ediyor.

Avşa Adası’nda Mavi Koy gibi daha bir çok yer bulunmaktadır. Bütün bu koyları, Avşa Adası gezilecek yerler başlıklı yazımızdan okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Avşa Adası Mavi Koy

Avşa Adası Mavi Koy’a Nasıl Gidilir?

Mavi Koy Avşa Adası merkezine 3 km uzaklıkta iskeleden indiğinizde sol tarafta bulunan bir koydur. Mavi Koy’da sadece denize girilmemektedir. Avşa Adası Mavi Koy, tatilcilerin gezmesi gereken listesinde de yer almaktadır.

Mavi Koy’a ulaşım ise oldukça kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Avşa Adası Mavi Koy’a Avşa Adası merkezinden kalkan dolmuşlar ile veya Avşa Adas Taksi Durağı‘ndan bir taksi kiralayarak 10 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası Mavi Koy Pansiyonları ve Otel Fiyatları

Avşa Adası Mavi Koy pansinları ve otel fiyatları sezon içerisinde yüksek olurken sezon sonlarında fiyatları daha düşük olmaktadır. Avşa Adası’nda güzel denizi ile baş başa ve sessiz bir tatil yapmak istiyorsanız otelinizi Mavi Koy çevresinde yer alan otellerden kiralayabilirsiniz.

Eğer uygun, güzel ve sessiz bir tatil istiyorsanız Mavi Koy’da yer alan Avşa pansiyonlarında kalmayı tercih edebilirsiniz.

Avşa Adası Mavi Koy’da Güzel Fotoğraflar Çekinebilir Misiniz?

Mavi Koy fotoğraf sever kişilerin son dönemde uğrak yeri olmuştur. Bunun sebebi denizde ki yosunların denize bambaşka bir renk görünümü vermesindendir. Bu da sosyal medyada fotoğraf paylaşmak isteyen tatil severler için harik bir fırsattır.

Avşa Adası Mavi Koy Nerede?

Mavi Koy Avşa Adası'nın haritadan bakında kuzey kısmında yer alıyor. İskeleye indiğinizde ise batı tarafında yer almaktadır.

Avşa Adası Mavi Koy'a Nasıl Gidilir?

Avşa Adası'nda yer alan Mavi Koy, Avşa Adası merkezinde 2-2,5 km uzaklıktadır. Dilerseniz yürüyebilir, dilerseniz Avşa Adası merkezinden kalkan dolmuşlar ile veya Avşa Adası Taksi Durağı'ndan bir taksi kiralayarak Mavi kKoy'a 10 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Avşa Adası Mavi Koy'da Ne Yapılır?

Sessiz ve sakin bir plajda kafa dinleyerek tatil yapmak istiyorsanız Mavi Koy tam size göre. Temiz ve güzel bir denizde denize girebilir ve Mavi Koy'da ki oteller de kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir