"Enter"a basıp içeriğe geçin

Avşa Adasına Evcil Hayvanı mı Nasıl Getirebilirim?

Avşa Adası’nda Evcil Hayvan Ulaşımı

Herkesin bir, iki ya da daha fazla evcil bir dostu bulunabilir. Bu evcil hayvanları İstanbul’da ya da yaşadığımız şehirde yapayalnız bırakmak istemememiz de gayet normal. Ancak biz ne kadar bu evcil dostlarımızı yalnız bırakmak istemesek de gerek ulaşım araçları gerek konaklama yerleri olsun bizlere bu konuda sorunlar yaratmaktadır.

Peki bu evcil hayvanlarımız ile Avşa Adası’na hem ulaşım hem de konaklamanızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir misiniz?

Avşa Adası’nda evcil dostlarınızı rahatlıkla getirebilirsiniz. Ancak ulaşım araçları evcil dostlarınızın taşıma çantalarında olmalarını talep etmektedir.

İDO İle Evcil Hayvanınızın Ulaşımını Sağlayabilir Misiniz ?

Avşa Adası İDO(İstanbul Deniz Otobüsü) seferleri ise yolcu alanına, dostlarımız taşıma çantasında olsa bile kabul etmemektedir. İDO(İstanbul Deniz Otobüsü) da evcil hayvanlarımız taşıma çantalarına konularak arka tarafta yer alan bagaj kısmına konulmasını talep etmektedir.

Bunun ne kadar doğru bir karar olduğunu bilmiyor ve tartışamıyoruz ancak İDO(İstanbul Deniz Otobüsü) bu şekilde evcil hayvanlarımızın ulaşımını sağlamaktadır.

Diğer ulaşım araçlarının ise üstü açık olduğu için  İDO(İstanbul Deniz Otobüsü) kadar sorun oluşturmamaktadır ve yanınıza alarak evcil dostlarınız ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

İDO(İstanbul Deniz Otobüsü) ve diğer ulaşım seçenekleri ve sefer saatlerini sitemiz içerisinde ki ulaşım sayfasından bilgi edinebilirsiniz.

Avşa Adası’nda Evcil Hayvan Konaklaması

Sanıyorum bu sefer ki sorunumuz daha büyük. Evcil hayvanlarımızın konaklaması en çok sıkıntı çektiğimiz konu olsa gerek. Avşa Adası’nda konaklayacaksanız evcil dostlarınızın konaklaması sandığınız kadar büyük bir sorun olmayacaktır.

Hangi Moteller Evcil Hayvan Konaklamasına İzin Vermektedir ?

Sitemiz içerisinde Avşa Adası’nda ki motellerin bir çoğu konaklama sayfamızda yer almaktadır. Burada ki pansiyon, otel ve moteller ile iletişime geçerseniz sizlere kendi prensiplerinden bahsedeceklerdir.

Avşa Adası’nda bir çok otel ve motel bahçelidir ve bununla birlikte neredeyse bütün konaklama yerlerinin balkonu mevcuttur. Bu yüzden hiçbir otel ve motelin size katı bir şekilde evcil hayvanınızı otelimize getiremezsiniz, bizler evcil hayvan kabul etmiyoruz şeklinde konuşmayacaktır.

Böylelikle Avşa Adası’nda geçirdiğiniz tatil boyunca dostunuzu bir kafeste mağdur bırakmamış olacaksanız. Bu da tatilinizin güzel bir yanı olacağını düşünüyoruz.

Avşa Adası’nda Hayvan Barınağı

Avşa Adası’nda sokaklarda birçok kedi ve köpek görmeniz mümkündür. Bundan dolayı adaya gelen misafirlerin kafasında Avşa Adası’nda hayvan barınağının olup olmadığını merak etmektedir.

Avşa Adası’nda bir adet barınak yer almaktadır. Hayvan barınağı Avşa Adası Mezarlığı’nın ilerisinde yer almaktadır. Peki hayvan barınağı olmasına rağmen neden sokaklarda hayvanlar dolaşıyor?

Bunun sebebi aslında çok basit.Adada bulunan hayvan barınağı bütün hayvanlar için yeterli imkanlara sahip değildir.

Avşa Adası Hayvan Barınağı Hayvanlara Yeterli İmkanı Sağlayabiliyor Mu ?

Avşa Adası Belediyesi elinden gelen imkanlarla hayvanlara yardımcı olarak barınakta kapasitesinin üstünde hayvanlara bakmaktadır.

Aslında hayvan barınaklarının bu şekilde hayvanlara yardımcı olması bizlere de yardım görevi düşürmektedir.

Avşa Adası’nda ki Hayvan Barınaklarının yetersiz kaldığı yerde bu evsiz dostlarımız için Ada halkı ve gelen misafirler ellerinden geleni yaparak dostlarımıza sıcak bir yemek ve sıcak konaklama imkanı sunmaktadır.

Avşa Adası’nda Veteriner Var Mı ? Veterinere Nasıl Ulaşabilirsiniz ?

Avşa Adası‘na gelen misafierlerimizin evcil hayvanlarının sağlık sorunu vardır ya da Ada’da herhangi bir sağlık sorunu yaşarlar ise ne olacak?

Avşa Adası’nda evcil dostunuzun herhangi bir sağlık sorunu var ise Ada’da bir adet veteriner mevcuttur. Veteriner hekimi her zaman dükkanında bulamayabilirsiniz. Ancak dükkanın camına telefon numarasının yazılı olduğu kağıdı asmaktadır. Bu şekilde veteriner hekime 7/24 ulaşarak evcil hayvanlarınızın tedavisini gerçekleştirebilirsiniz.

Genel olarak Avşa Adası’nda ki sağlık hizmetlerini ise sağlık başlıklı sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Eğer ki Veteriner Hekime Ulaşamazsanız Ne Yapabilirsiniz ?

Eğer Avşa Adası’nda düzenli olarak bulunan veteriner hekime ulaşamazsanız ne yapabilirsiniz?

Eğer evcil dostunuzun durumu ciddiyse hızlı bir şekilde Erdek’e ulaşabilirsiniz. Erdek iskelesinde bulunan veteriner hekime dostunuzun tedavisini yaptırabilirsiniz. Eğer ki durumu o kadar ciddi değil ve Ada’da ki veteriner hekime ulaşamazsanız ne yapmanız gerekiyor?

Avşa Adası’na Marmara Adası’ndan düzenli olarak belirli günlerde veteriner hekim gelmektedir. Bu durum için acileyet önemli değildir. Eğer Avşa Adası’nda bulunan veteriner hekimin belirttiği tedavi yöntemi aklınıza tam olarak oturmazsa, Marmara Adası’ndan gelen veteriner hekime de danışarak fikir alarak dostunuzun tedavisini sizin için hangisinin iyi olacağını düşünüyorsanız o şekilde gerçekleştirebileceğiniz bir alternatif doğmaktadır.

Avşa Adası’nda Ki Hayvan Nüfusu

Avşa Adası’na ilk olarak gelen misafirlerin beklide öncelikli olarak sorduğu sorulardan bir tanesi bu adada kaç tane hayvan var oluyor.

Avşa Adası’nda aslında çok fazla sayıda hayvan yoktur. Bir süre çok hayvan vardı ve bazı hayvanlar insanlara saldırdı. Sonrasında ise Avşa Adası Belediyesi bu konu ile ilgilendi.

Avşa Adası’nda artık başıboş gezen köpek görmeniz daha azdır. Bir çok köpek barınaklara alınıp beslenmeleri yapıldı. Gerekli yardımlar ile de barınaktaki hiçbir hayvanın bakımında bir zorluk çıkmamaktadır.

Ancak buna rağmen Avşa Adası’nda sezon sonu hayvan sayısında gözle görülür bir artış olmaktadır. Bunun nedeni ise Avşa’ya gelen misafirlerin bakamadığı hayvanları burada serbest bırakmasından kaynaklanmaktadır.

Avşa Adası halkı buraya bırakılan her bir hayvanı sahiplenerek onlara güzelce bakmaktadır. Bu konuda bir sorun olmamaktadır. Ancak o hayvanlar bir sahibe alışmakta ve sonrasında yarı yolda bırakılıyor. Sizce bu yapılan doğru mu ?

Bu yüzden Avşa Adası’nda sezon sonu hayvan sayısında artış görebilmeniz mümkündür.

Avşa Adası’nda Pet Shop Var Mı ?

Avşa Adası Pet Shop dükkanlarına sahip değildir. İhtiyacınız olan mama, tasma veya herhangi bir şeyi Avşa Adası’ndan temin etmeniz imkansızdır. Bu gibi durumların Avşa Adası’na gelen misafirlerin ihtiyacı doğrultusunda açılması gerekmektedir. Ancak Avşa Adası’nın yerli halkı da göz önünde bulundurulduğunda Ada halkına da hak vermemiz gerekmektedir. Çünkü kışın burada ki insanların daha çok temel ihtiyacına yönelik mağaza ve dükkanlar açılmaktadır.

Avşa Adası’nda Pet Shop İhtiyaçlarınızı Nasıl Karşılayabilirsiniz ?

Avşa Adası’nda evcil hayvanınız için gerekli şeyleri ancak İstanbul’a ya giderek ya da gelen bir tanıdığınıza rica edip getirmesi halinde temin edebilirisiniz veya Erdek üzerinden de bu şekilde çözüm üretebilirsiniz.

Bunun dışında ise marketlerde her çeşit mamayı bulamasanız da bazı mamalar yer almaktadır. Mamalarınızı marketlerden de temin edebilirsiniz. Marketler hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Avşa Adası’nda Kuru Mama Var Mı ?

Avşa Adası’nda hayvanlar için mama bulunması kolay bir değildir. Ancak sokak hayvanlarının önünde kuru mama görebilirsiniz. Peki bu kuru mama sokak hayvanlarına nereden temin ediliyor. Sizler kendi hayvanlarınız veya sokak hayvanlarınız için mama temin etmeniz mümkün mü?

Avşa Adası’nda hayvanlarınız için mama temin etmeniz pek kolay bir durum değildir. Gelen mamaların tamamı dışarıdan gelmektedir.

Sokak hayvanları için bu mamalar hayvan severler tarafından Avşa Adası Belediyesi’ne yapılan bağışlar ile temin edilmektedir. Sizler hayvanlarınız için ihtiyacınız olan mamayı Avşa Adası’nda yazlığı bulunan kişilerden veya belediyeden rica ederek ihtiyacınız olan kadarını temin edebilirsiniz.

Avşa Adası İçerisinde Evcil Hayvan Ulaşımı

Avşa Adası içerisinde evcil hayvan ulaşımı umduğunuzdan çok daha kolay olmaktadır. İstanbul’da yaşanılan sorunların hiç biri burada bulunmuyor.

Evcil hayvanınızla istediğiniz yerleri gezebiliyorsunuz. Çünkü Avşa Adası’nda gezilecek kısımlara araçların girmesi yasaktır. Bu yüzden İstanbul’da ki gibi evcil hayvanınız ile bir yere gittiğinizde kimse işinizi zorlaştırmıyor.

Avşa Adası’nda Evcil Hayvanınız Taksiye Binebilir Mi ?

İstanbul veya herhangi bir yerde taksiye bindiğinizde taksiciler araçlarında evcil hayvanlardan pek hoşlanmamaktadır ve kafes içerisinde olmasını tercih etmektedirler.

Bu durum biraz can sıkıcı olabiliyor. Bunun sebebi taksicilerin sadece koltuklarına tüy gelmemesi için hayvanları kafes içerisinde hapis etmeleridir.

Avşa Adası’nda taksicilerin hiç biri evcil hayvanınıza karışmamaktadır.

Eğer ki Avşa Adası’nda ki koylara gideceksiniz dolmuşa binebilirsiniz. Koylar hakkında bilginiz bulunmuyorsa anasayfamıza giderek bilgi alabilirsiniz. Gitmek için tıklayınız.

Dolmuşlarda sizlerden evcil dostunuz için herhangi bir şey talep etmiyor. Böylelikle gitmek istediğiniz yere kolayca gidebiliyorsunuz.

Bu yüzden Avşa Adası’nda evcil hayvan ulaşımı çok kolay oluyor.

Avşa Adası'nda Veteriner Var Mı ?

Avşa Adası'nda bir tane veteriner vardır. Bu veteriner Avşa Adası hayvan barınağında görev yapmaktadır. Eğer ki hayvanınız rahatsızlandıysa veteriner hekime Avşa Adası hayvan barınağına giderek ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası'nda Hayvan Barınağı Var Mı ?

Avşa Adası'nda bir tane hayvan barınağı vardır. Avşa Adası hayvan barınağı diskoların hemen arkasında yer alıyor. Ayrıca hayvan barınağından gerekli işlemleri tamamladıktan sonra rahatlıkla hayvan sahiplenebilirsiniz.

Avşa Adası'nda Hayvanlara Bakılıyor Mu ?

Avşa Adası hayvan barınağı Avşa'da ki hayvanlara ellerinde ki en iyi imkanlara bakmaya çalışıyor. Bunun yanında Avşa Adası'na tatile gelen hayvan severler bu hayvanları unutmadan kışın bile mama yardımını esirgemeden hayvanlara bakılmasını sağlıyor.