Avşa Adası Veteriner Klinikleri ve Hayvan Barınağı

Avşa Adası’nda bulunan ve tedavi uygulayan veteriner klinkleri, Avşa Adası hayvan barınağı, Avşa Adası’na evcil hayvanlar nasıl getirilir? Ayrıca Avşa Adası‘nda evcil hayvan kabul eden otellere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası Evcil Hayvan

Avşa Adası’nda Veteriner Var Mı? Avşa Adası Veteriner Kliniği Nerede?

Avşa Adası Veteriner KlinikleriAvşa Adası’na gelen misafierlerimizin evcil hayvanlarının sağlık sorunu varsa ya da Ada’da herhangi bir sağlık sorunu yaşarlar ise veteriner kliniği var mı?

Avşa Adası’nda evcil dostunuzun herhangi bir sağlık sorunu var ise Ada’da bir adet veteriner mevcuttur. Avşa Adası’nda yer alan veteriner, Avşa Adası Hayvan Barınağı’nda görevli olan ve devlet hizmeti veren veteriner hekimdir. Avşa Adası’nda ki bu veteriner hekimin, ada da özel olarak veteriner kliniği bulunmamaktadır. Avşa Adası veteriner kliniği olarak hekim, Avşa Adası Hayvan Barınağı’nda hizmet vermektedir.

Avşa Adası Veteriner Hekimine Ulaşamazsanız Ne Yapabilirsiniz?

Avşa Adası’nda Hayvan Barınağı’nda görevli olarak çalışan veteriner hekim düzenli olarak Marmara Adaları’na hizmet vermektedir. Eğer veteriner hekim Avşa Adası’nda değilse ve evcil dostunuzun durumu ciddiyse hızlı bir şekilde Erdek’e ulaşabilirsiniz. Erdek iskelesinde bulunan veteriner hekime dostunuzun tedavisini yaptırabilirsiniz. Eğer ki durumu o kadar ciddi değilse veteriner hekim görevini tamamlayıp Avşa Adası’na döndükten sonra evcil hayvanınızın tedavisini gerçekleştirebilirsiniz.

Avşa Adası Veteriner Kliniği Hekiminin Gerçekleştirdiği Tedaviler

Avşa Adası veteriner hekimi bir çok tedaviyi gerçekleştirmektedir. Avşa Adası’nda tedavi için gerekli olan bir çok ekipman veteriner hekimde mevcuttur. Ancak bazı tedavileri ada şartları ve ekipman yetersizliği sebebiyle gerçekleştirememektedir.

Avşa Adası veteriner kliniğinde röntgen bulunmaması sebebiyle ortopedik ameliyatlar gerçekleştirilmemektedir. Bunun yanında tümör operasyonlarında ada da gerçekleştirilmiyor. Bu tedaviler dışında bir çok tedavi veteriner hekim tarafından gerçekleştirilmektedir.

Avşa Adası’nda Evcil Hayvan Kabul Eden Oteller ve Pansiyonlar

Evcil hayvanların konaklaması en çok zorlanılan konulardan bir tanesi. Avşa Adası’nda konaklayacaksanız evcil dostlarınızın konaklaması sandığınız kadar büyük bir sorun olmayacaktır. Avşa Adası’nde evcil hayvan kabul eden bir çok otel ve pansiyon bulunmaktadır.

Avşa Adası Evcil Hayvan Kabul Eden OtellerEvcil hayvan kabul eden bu otel ve pansiyonlara sitemizde konaklama sayfamızda yer alan otellerin altında yer alan otel özellikleri kısmından ulaşarak, hayvan kabul edilip edilmediği hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası’nda bir çok otel ve motel bahçelidir ve bununla birlikte neredeyse bütün konaklama yerlerinin balkonu mevcuttur. Bu yüzden bir çok otel veya motel evcil hayvan konaklaması için yardımcı olacaktır. Böylelikle Avşa Adası’nda geçirdiğiniz tatil boyunca hayvanınızın konaklamasını düşünmeden güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Avşa Adas’na Evcil Hayvan Nasıl Getirilir?

Herkesin bir, iki ya da daha fazla evcil bir dostu bulunabilir. Bu evcil hayvanları İstanbul’da ya da yaşadığımız şehirde yapayalnız bırakmak istemememiz de gayet normal. Ancak biz ne kadar bu evcil dostlarımızı yalnız bırakmak istemesek de gerek ulaşım araçları gerek konaklama yerleri olsun bizlere bu konuda sorunlar yaratmaktadır.

Peki bu evcil hayvanlar ile Avşa Adası’na hem ulaşım hem de konaklamanızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir misiniz? Avşa Adası’nda evcil dostlarınızı rahatlıkla getirebilirsiniz. Ancak ulaşım araçları evcil dostlarınızın taşıma çantalarında olmalarını talep etmektedir.

İDO Evcil Hayvan Kabul Ediyor Mu?

Avşa Adası İDO(İstanbul Deniz Otobüsü) seferleri yolcu alanına, evcil hayvanlar taşıma çantasında olsa bile kabul etmemektedir. İDO(İstanbul Deniz Otobüsü) da evcil hayvanlarımız taşıma çantalarına konularak arka tarafta yer alan bagaj kısmına konulmasını talep etmektedir.

Evcil dostlarımız bagaj kısmına konulacağından dolayı hayvanların korkmaması için Avşa hava durumunun güzel olduğu ve denizde dalga olmadığı zaman yolculuğa çıkmayı tercih edebilirsiniz. Diğer ulaşım araçlarının ise üstü açık olduğu için  yanınıza alarak evcil dostlarınız ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Avşa Adası’na ulaşım seçeneklerinin hemen hepsiyle evcil hayvanınızı getirebilirsiniz.

Avşa Adası İçerisinde Evcil Hayvan Ulaşımı

Avşa Adası içerisinde evcil hayvan ulaşımı umduğunuzdan çok daha kolay olmaktadır. İstanbul’da yaşanılan sorunların hiç biri burada bulunmuyor.

Evcil hayvanınızla istediğiniz yerleri gezebiliyorsunuz. Çünkü Avşa Adası’nda gezilecek kısımlara araçların girmesi yasaktır.

Avşa Adası’nda Taksiler Evcil Hayvan Kabul Ediyor Mu?

Bir çok yerde taksiye bindiğinizde taksiciler araçlarına evcil hayvanların kafes içerisinde olmalarını tercih etmektedir. Avşa Adası Taksi Durağı taksi çalışanları da bu şekilde evcil hayvan kabul etmektedir.

Avşa Adası Hayvan Barınağı

Avşa Adası’nda bir adet barınak yer almaktadır. Hayvan barınağı Avşa Adası Mezarlığı’nın ilerisinde yer almaktadır. Bu hayvan barınağına giderek sevimli dostlarımızı ziyaret ederek onlar için yardımlarda bulunabilirsiniz.

Avşa Adası Hayvan Barınağı ve Avşa Adası’nın hayvansever halkı sayesinde, Avşa Adası’nda ki hayvanların sıcak bir yuva ve yemek ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Avşa Adası’nda Pet Shop Var Mı?

Avşa Adası Pet Shop

Avşa Adası Pet Shop dükkanlarına sahip değildir. Ancak ihtiyacınız olan mama, tasma veya herhangi bir şeyi Avşa Adası’ndan temin etmeniz oldukça kolaydır. Mama veya hayvanınızın ihtiyacı olan bir çok şeyi marketlerden veya züccaciye dükkanlarından alabilirsiniz.

Avşa Adası’nda ki marketlerden ihtiyacınız olan bir çok şeye ulaşabilirsiniz. Fakat istediğiniz ürünü Avşa Adası’nda bulamıyorsanız internet üzerinden alışveriş yaparak Avşa Adası kargo yoluyla istediğiniz ürünü elde edebilirsiniz.

Avşa Adası’nda Mama Satın Alınabilecek Yerler

Avşa Adası Mama

Avşa Adası’nda hayvanlar için mama bulmak oldukça kolaydır. Sokaklarda hayvanların önünde kuru mama görebilirsiniz. Peki bu kuru mama sokak hayvanlarına nereden temin ediliyor. Sizler kendi hayvanlarınız veya sokak hayvanlarınız için mama temin etmeniz mümkün mü?

Avşa Adası’nda hayvanlarınız için mama temin etmeniz oldukça kolaydır. Sokak hayvanları için bu mamalar hayvan severler tarafından Avşa Adası Belediyesi’ne yapılan bağışlar ile temin edilmektedir. Sizler hayvanlarınız için ihtiyacınız olan mamayı marketler üzerinden oldukça kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Hayvanlarınıza suyu ise çesme suyundan gönül rahatlığıyla verebilirsiniz. Çünkü Avşa Adası su arıtma tesisi sayesinde adada ki tüm çeşme suları içilir durumdadır.

Avşa Adası'nda Veteriner Var Mı?

Avşa Adası'nda bir tane veteriner vardır. Bu veteriner Avşa Adası hayvan barınağında görev yapmaktadır. Eğer ki hayvanınız rahatsızlandıysa veteriner hekime Avşa Adası hayvan barınağına giderek ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası'nda Hayvan Barınağı Var Mı?

Avşa Adası'nda bir tane hayvan barınağı vardır. Avşa Adası hayvan barınağı diskoların hemen arkasında yer alıyor. Ayrıca hayvan barınağından gerekli işlemleri tamamladıktan sonra rahatlıkla hayvan sahiplenebilirsiniz.

Avşa Adası'nda Hayvanlara Bakılıyor Mu?

Avşa Adası hayvan barınağı Avşa'da ki hayvanlara ellerinde ki en iyi imkanlara bakmaya çalışıyor. Bunun yanında Avşa Adası'na tatile gelen hayvanseverler bu hayvanları unutmadan kışın bile mama yardımını esirgemeden hayvanlara bakılmasını sağlıyor.