"Enter"a basıp içeriğe geçin

Avşa Adasına Evcil Hayvanı Mı Nasıl Getirebilirim?

Avşa Adası’nda evcil hayvan kabul eden otellere, evcil hayvanınızın hastalanması sonucunda veteriner hekime nereden ulaşabileceğinize bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası’nda Evcil Hayvan Ulaşımı

Herkesin bir, iki ya da daha fazla evcil bir dostu bulunabilir. Bu evcil hayvanları İstanbul’da ya da yaşadığımız şehirde yapayalnız bırakmak istemememiz de gayet normal. Ancak biz ne kadar bu evcil dostlarımızı yalnız bırakmak istemesek de gerek ulaşım araçları gerek konaklama yerleri olsun bizlere bu konuda sorunlar yaratmaktadır.

Peki bu evcil hayvanlarımız ile Avşa Adası‘na hem ulaşım hem de konaklamanızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir misiniz?

Avşa Adası’nda evcil dostlarınızı rahatlıkla getirebilirsiniz. Ancak ulaşım araçları evcil dostlarınızın taşıma çantalarında olmalarını talep etmektedir.

İDO İle Evcil Hayvanınızın Ulaşımını Sağlayabilir Misiniz?

Avşa Adası İDO(İstanbul Deniz Otobüsü) seferleri ise yolcu alanına, dostlarımız taşıma çantasında olsa bile kabul etmemektedir. İDO(İstanbul Deniz Otobüsü) da evcil hayvanlarımız taşıma çantalarına konularak arka tarafta yer alan bagaj kısmına konulmasını talep etmektedir.

Evcil dostlarımız bagaj kısmına konulacağından dolayı bu hayvanların korkmaması için Avşa hava durumunun güzel olduğu ve denizde dalga olmadığı zaman yolculuğa çıkmayı tercih edebilirsiniz.

Diğer ulaşım araçlarının ise üstü açık olduğu için  yanınıza alarak evcil dostlarınız ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Kısacası Avşa Adası’na ulaşım seçeneklerinin hemen hepsiyle evcil hayvanınızı getirebilirsiniz.

Avşa Adası’nda Evcil Hayvan Konaklaması

Evcil hayvanların konaklaması en çok zorlanılan konulardan bir tanesi. Avşa Adası’nda konaklayacaksanız evcil dostlarınızın konaklaması sandığınız kadar büyük bir sorun olmayacaktır. Avşa otellerinin bir çoğu evcil hayvan ile konaklamaya izin vermektedir.

Hangi Moteller Evcil Hayvan Konaklamasına İzin Vermektedir?

Sitemiz içerisinde Avşa Adası’nda ki motellerin bir çoğu konaklama sayfamızda yer almaktadır. Burada ki pansiyon, otel ve moteller ile iletişime geçerseniz sizlere kendi prensiplerinden bahsedeceklerdir.

Avşa Adası’nda bir çok otel ve motel bahçelidir ve bununla birlikte neredeyse bütün konaklama yerlerinin balkonu mevcuttur. Bu yüzden bir çok otel veya motel evcil hayvan konaklaması için yardımcı olacaktır.

Böylelikle Avşa Adası’nda geçirdiğiniz tatil boyunca hayvanınızın konaklamasını düşünmeden güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Avşa Adası’nda Hayvan Barınağı

Avşa Adası’nda bir adet barınak yer almaktadır. Hayvan barınağı Avşa Adası Mezarlığı’nın ilerisinde yer almaktadır.

Bu hayvan barınağına giderek sevimli dostlarımızı ziyaret ederek onlar için yardımlarda bulunabilirsiniz.

Avşa Adası Hayvan Barınağı Hayvanlara Yeterli İmkanı Sağlayabiliyor Mu?

Avşa Adası Belediyesi elinden gelen imkanlarla hayvanlara yardımcı olarak barınak kapasitesinin üstünde hayvanlara bakmaktadır.

Avşa Adası’nda ki Hayvan Barınaklarının yetersiz kaldığı yerde bu evsiz dostlarımız için Ada halkı ve gelen misafirler ellerinden geleni yaparak dostlarımıza sıcak bir yemek ve sıcak konaklama imkanı sunmaktadır.

Avşa Adası’nda Veteriner Var Mı? Veterinere Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Avşa Adası‘na gelen misafierlerimizin evcil hayvanlarının sağlık sorunu varsa ya da Ada’da herhangi bir sağlık sorunu yaşarlar ise ne olacak?

Avşa Adası’nda evcil dostunuzun herhangi bir sağlık sorunu var ise Ada’da bir adet veteriner mevcuttur. Veteriner hekimi her zaman dükkanında bulamayabilirsiniz. Ancak dükkanın camına,i telefon numarasının yazılı olduğu kağıdı asmaktadır. Bu şekilde veteriner hekime 7/24 ulaşarak evcil hayvanlarınızın tedavisini gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer önemli ve acil bir durumunuz varsa Avşa Adası sağlık ocağına da gitmeniz halinde görevliler sizlere yardımcı olacaktır.

Eğer ki Veteriner Hekime Ulaşamazsanız Ne Yapabilirsiniz?

Avşa Adası’nda düzenli olarak bulunan veteriner hekime ulaşamazsanız ne yapabilirsiniz?

Evcil dostunuzun durumu ciddiyse hızlı bir şekilde Erdek’e ulaşabilirsiniz. Erdek iskelesinde bulunan veteriner hekime dostunuzun tedavisini yaptırabilirsiniz. Eğer ki durumu o kadar ciddi değil ve Ada’da ki veteriner hekime ulaşamazsanız ne yapmanız gerekiyor?

Avşa Adası’na Marmara Adası’ndan düzenli olarak belirli günlerde veteriner hekim gelmektedir. Bu durum için acileyet önemli değildir. Avşa Adası’nda ki veterine hekime ulaşamazsını Marmara Adası’ndan gelen veteriner hekime evcil dostunuzun tedavisini yaptırabilrisiniz.

Avşa Adası’nda Ki Hayvan Nüfusu

Avşa Adası’nda sokaklarda olan hayvan sayısı oldukça azalmıştır. Sokaktaki bir çok hayvan barınaklara alınmıştır. Gerekli yardımlar ile de barınaktaki hiçbir hayvanın bakımında bir zorluk çıkmamaktadır.

Avşa Adası’nda Pet Shop Var Mı?

Avşa Adası Pet Shop dükkanlarına sahip değildir. Ancak ihtiyacınız olan mama, tasma veya herhangi bir şeyi Avşa Adası’ndan temin etmeniz oldukça kolaydır.

Mama veya hayvanınızın ihtiyacı olan bir çok şeyi marketlerden veya züccaciye dükanlarından alabilirsiniz.

Avşa Adası’nda Pet Shop İhtiyaçlarınızı Nasıl Karşılayabilirsiniz?

Bu ihtiyaçlarınızı 2 şekilde karşılayabilirsiniz.

Avşa Adası’nda ki marketlerden ihtiyacınız olan bir çok şeye ulaşabilirsiniz. Fakat ulaşamazsanız internet üzerinden alışveriş yaparak Avşa Adası kargo yoluyla istediğiniz ürünü elde edebilirsiniz.

Avşa Adası’nda Kuru Mama Var Mı?

Avşa Adası’nda hayvanlar için mama bulmak oldukça kolaydır. Sokaklarda hayvanların önünde kuru mama görebilirsiniz. Peki bu kuru mama sokak hayvanlarına nereden temin ediliyor. Sizler kendi hayvanlarınız veya sokak hayvanlarınız için mama temin etmeniz mümkün mü?

Avşa Adası’nda hayvanlarınız için mama temin etmeniz oldukça kolaydır.

Sokak hayvanları için bu mamalar hayvan severler tarafından Avşa Adası Belediyesi’ne yapılan bağışlar ile temin edilmektedir. Sizler hayvanlarınız için ihtiyacınız olan mamayı marketler üzerinden oldukça kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Hayvanlarınıza suyu ise çesme suyundan gönül rahatlığıyla verebilirsiniz. Çünkü Avşa Adası su arıtma tesisi sayesinde adada ki tüm çeşme suları içilir durumdadır.

Avşa Adası İçerisinde Evcil Hayvan Ulaşımı

Avşa Adası içerisinde evcil hayvan ulaşımı umduğunuzdan çok daha kolay olmaktadır. İstanbul’da yaşanılan sorunların hiç biri burada bulunmuyor.

Evcil hayvanınızla istediğiniz yerleri gezebiliyorsunuz. Çünkü Avşa Adası’nda gezilecek kısımlara araçların girmesi yasaktır.

Avşa Adası’nda Evcil Hayvanınız Taksiye Binebilir Mi?

İstanbul veya herhangi bir yerde taksiye bindiğinizde taksiciler araçlarında evcil hayvanlardan pek hoşlanmamaktadır ve kafes içerisinde olmasını tercih etmektedirler.

Avşa Adası’nda taksilere evcil hayvanınızı yanarak binebilirsiniz.

Dolmuşlarda sizlerden evcil dostunuz için herhangi bir şey talep etmiyor. Böylelikle gitmek istediğiniz yere kolayca gidebiliyorsunuz.

Bu yüzden Avşa Adası’nda evcil hayvan ulaşımı çok kolay oluyor.

Avşa Adası'nda Veteriner Var Mı ?

Avşa Adası'nda bir tane veteriner vardır. Bu veteriner Avşa Adası hayvan barınağında görev yapmaktadır. Eğer ki hayvanınız rahatsızlandıysa veteriner hekime Avşa Adası hayvan barınağına giderek ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası'nda Hayvan Barınağı Var Mı ?

Avşa Adası'nda bir tane hayvan barınağı vardır. Avşa Adası hayvan barınağı diskoların hemen arkasında yer alıyor. Ayrıca hayvan barınağından gerekli işlemleri tamamladıktan sonra rahatlıkla hayvan sahiplenebilirsiniz.

Avşa Adası'nda Hayvanlara Bakılıyor Mu ?

Avşa Adası hayvan barınağı Avşa'da ki hayvanlara ellerinde ki en iyi imkanlara bakmaya çalışıyor. Bunun yanında Avşa Adası'na tatile gelen hayvan severler bu hayvanları unutmadan kışın bile mama yardımını esirgemeden hayvanlara bakılmasını sağlıyor.