Avşa Adası İlkokulu, Ortaokulu ve Liseleri

Avşa Adası’nda ilkokul ve ortaokul eğitimi veren sadece tek bir okul bulunmaktadır. Avşa Adası’nda lise ise bulunmamaktadır. Bu okul dışında Avşa Adası Yiğitler Köyü’nde de bir adet bulunuyor.

Avşa Adası İlkokulu ve Ortaokulu

Avşa Adası İlkokul ve Ortaokul Eğitimi

Avşa Adası’nda lise bulunmamaktadır. Sadece ilkokul yer almaktadır. Önceden ilkokullar 8. sınıfa kadar devam etmekteydi. Şu anda ise son sistem 4+4+4 şeklindedir. Avşa Adası okulu 4+4 sistemlik eğitimi vermektedir. 4+4+4’lük sistem ise Avşa Adası’nda lise bulunmadığından dolayı verilememektedir.

Avşa Adası’nda Kaç Adet Okul Var?

Avşa Adası’nda sadece bir adet okul bulunmaktadır. Avşa Adası’nda yer alan bu okul ilkokul ve ortaokul eğitiminin ikisini birden vermektedir. Lise eğitimi için gerekli olan farklı bir eğitim kurumu ise ada da yer almamaktadır.

Avşa Adası İlkokul ve Ortaokul Eğitimi Sonrasında Lise Eğitimi Nerede Devam Ediyor?

Avşa Adası’nda yaşayan yerli öğrenciler liseye gitmek için genellikle Marmara Adası’na gitmektedir. Marmara Adası hakkında anasayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bazı aileler ise çocuklarını lise için daha çok alternatifin bulunduğu Erdek ve Bandırma’da eğitimini devam ettiriyor. Avşa Adası halkının başka bir ilçeyi tercih etmesinde bir çok neden bulunmaktadır. Avşa Adası’na kış aylarında feribot seferlerinin çok az olması, kötü hava şartlarında feribotların iptal olabilme olasılığı ve uzun bir yolculuk süresi olması bu sebeplerden bazılarıdır. Bu durumların bir başka sebebi ise Avşa hava durumunun kış aylarında oldukça zor geçmesindendir.

Avşa Adası’na Yakın Diğer İlçelerin Eğitimleri Nasıl?

Avşa Adası’nın çevresinde ki diğer ilçeler eğitim açısından daha çok alternatifin bulunduğu yerlerdir. İlkokul, ortaokul ve lise olarak hepsi bir çok Avşa Adası çevresinde ki ilçelerde yer almaktadır.

Avşa Adası İlkokulu ve Ortaokulu Nerede?

Avşa ilkokulu eski yerinden taşınarak Avşa Adası Jandarma binasının altında yeni yapılan binada eğitim vermeye devam etmektedir.

Avşa Adası'nda Okul Var Mı?

Avşa Adası'nda ilkokul ve ortaokul bulunuyor. Lise ve Üniversite ise yer almıyor.

Avşa Adası Okulu Nerede?

Avşa Adası'nda ki ilkokul Avşa Sağlık Ocağı'nın arkasında, Avşa Adası Jandarma Karakolu binasının ise altında yer almaktadır.

Avşa Adası'nda Ki Okulun Eğitimi Nasıl?

Avşa Adası'nda ki okul ilkokul ve ortaokul eğitimlerini vermektedir. Bu eğitim ise başlangıç için yeterli seviyededir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir