"Enter"a basıp içeriğe geçin

Avşa Adası Eğitim Düzeyi Nasıl ? Okul Var Mı ?

Avşa Adası’nda eğitim seviyesi çok düşüktür.

Avşa Adası’nda Eğitim Kaçıncı Sınıfa Kadar Verilmektedir ?

Avşa Adası’nda lise bulunmamaktadır. Sadece ilkokul yer almaktadır. Önceden ilkokullar 8. sınıfa kadar devam etmekteydi. Şu anda ilkokullar 5. sınıfa kadar, ortaokullar ise 5. sınıftan 8. sınıfa kadar ve ilkokul ile ortaokul eğitimi farklı okullarda verilmektedir.

Avşa Adası’nda Kaç Adet Okul Var ?

Avşa Adası’nda sadece bir adet okul bulunmaktadır. Avşa Adası’nda yer alan bu okul ilkokul ve ortaokul eğitiminin ikisini birden vermektedir.

İlkokul ve Ortaokul Sonrasında Eğitim Nerede Devam Ediyor ?

Avşa Adası’nda yaşayan yerli öğrenciler liseye gitmek için Marmara Adası’na gitmektedir. Marmara Adası hakkında detaylı bilgiye tıklayarak anasayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bazı aileler Marmara Adası’na gerek duymadan çocuğunun geleceğini düşünerek Erdek veya Bandırma’ya taşınmaktadır. Erdek’de kaliteli bir lise bulunmamaktadır.

Avşa Adası’nda ki Çevre İlçelerin Eğitim Seviyeleri Nasıl ?

Ancak Bandırma’da çok iyi seviyelerde bulunan 2 adet lise ve bir tane üniversiteye sahiptir.

Bandırma daha iyi bir eğitim kalitesine sahip olduğu için Avşa Adası halkı eğitim durumu için taşınması gerektiğinde tercihini Bandırma’dan yana kullanmaktadır.

Avşa Adası İlkokul Ve Ortaokulu Nerede ?

Avşa Adası ilkokulu ise önceden Çınar Altı Çay Bahçesi karşısında yer alıyordu. Ancak binan dayanıklılığı ve sağlığı kötü olduğu için Avşa Adası Belediyesi 3-4 yıl önce Jandarma binasının altına yeni ilkokulu hizmete sundu. Bu şekilde öğrenciler eskisine nazaran daha iyi bir eğitim aldı.

 

Avşa Adası İlkokul ve Ortaokulu
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir