"Enter"a basıp içeriğe geçin

Avşa Adası Spor Yapılabilecek Alanlar

Avşa Adası’na gelen bir çok tatilci ve yazlıkçı şehir hayatından sıkılarak tatil yapmak istemektedir. Şehirlerde spor yapabilmek için tek seçenek spor salonları olması ve dört duvara hapis olarak spor yapılması herkesi bunaltıyor.

Hal böyle olunca bir çok kişi de tatile gittiği yerde açık alanda rahat bir şekilde sporunu yapmak istemektedir. Bu yüzden sitemiz de bu başlığa yer vermek istedik.

Avşa Adası’nda sporunuzu Avşa Adası’nın eşsiz manzaraları ile başbaşa yapabilirsiniz.

Avşa Adası’nda Spor Sahası Alanları

Avşa Adası’nda bir adet basketbol sahası, iki adet halısaha bulunmaktadır. Basketbol sahası belediye binasının hemen arkasında yer almaktadır. Basketbol sahasına giriş ücretsizdir ve gece aydınlatması da olduğu için 7/24 basketbol sahasında spor yapabilirsiniz.

Avşa Adası Halısahasıları

Futbol olarak ise Avşa Adası’nda 2 adet halısaha mevcuttur. Bir tanesi Avşa Adası merkezinde ki Yeni Camii’nin yanında, Migros’un tam karşısında yer almaktadır.

Avşa Adası’nda ki marketlere anasayfamızdan ulaşıp hepsi hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Avşa Adası’nda Oynayabileceğiniz Halısahalar Nerede ?

Burada genellikle sabahları çocukların sportif faaliyet göstermesi için altyapı çalışmaları yapılmaktadır. Akşamları ise ücretli olarak halısaha şeklinde kiralanarak arkadaşlarınız ile maç yapabilme imkanı sunmaktadır.

Bir diğer halısaha ise Avşa Adası Mezarlığının 50 metre ilerisinde yer almaktadır. Burası ise sadece halısaha maçları için kiralanmaktadır. Yani arkadaşlarınız ile maç yapabilmeniz için diğer halısaha gibi akşamı beklemenize gerek kalmıyor.

Burada belirtilen halısahalar dışında bir de mavikoy yolu üzerinde bulunan futbol stadyumu bulunmaktadır. Ancak burası Avşa Adası Spor Kulübüne aittir.

Avşa Adası Spor Kulübü

Avşa Adası Spor Kulübü 2018-19 sezonunda Marmara Adalar Belediyesi’nden destek alarak kurulmuştur. Şu an için tribün ücreti olarak taraftarlardan bir ücret tahsil edilmemektedir.

Burada ki stadyum Avşa Adası Spor Kulübüne ait olmaktadır. Bu yüzden sivil halk tarafından stadyuma giriş yasaktır. Sizler ise sportif faaliyetlerinizi halısahalarda gerçekleştirebilir, taraftar desteklerinizi ise stadyumda yapabilirsiniz.

Avşa Adası’nda ki Su Sporları

Avşa Adası’nda su sporları yapmak istiyorsanız sahilde bulunan acentalara gitmeniz yeterli olacaktır. Avşa Adası’nda sandığınızdan daha fazla su sporu mevcuttur.

Avşa Adası’nda Yapabileceğiniz Su Sporları Hangileri ?

Avşa Adası’nda acentalar da muz,j etski, ringo, su yatağını hız teknesinin arkasına bağlayarak sizi eğlendiren acentalar vardır. Bunun dışında aynı yerde bu tür su eğlencelerinden korkuyorsanız kano ve deniz bisikleti de yer almaktadır.

Su Sporları Ücretleri Ne Kadar ?

Fiyatları hakkında acentanın yanında bulunan tabeladan detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bu tabelada da fiyatları teker teker yer almaktadır.

Avşa Adası’nda su altına dalış, paraşüt gibi aktiveteler bulunmamaktadır. Bunun yerine dilerseniz tekne kiralayarak adayı gezme imkanı oluşturabilirsiniz.

Avşa Adası’nda Su Sporu Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Deniz bisikleti ve kanolar tamamen sizin yönetiminiz altındadır. Deniz üzerinde sürekli gemiler dolaşmaktadır ve iskele Avşa Adası plajına çok yakındır. Bu yüzden tekne ve kano ile bir faaliyet yapacağınızda çok derinlere gitmemenizi ve dikkatli olmanız konusunu bizlerde bildirmek isteriz.

Bunun dışında özel eşyalarınızı ve teknolojik cihazlarınızı da yanınıza almamanızı öneririz çünkü telefonunuz bozulması halinde Avşa Adası’nda telefon tamiri yapan bir yer bulmak oldukça zor olacaktır.

Avşa Adası su sporları
Avşa Adası Su Sporları Tesisi

Avşa Adası’nda Tekne Turu

Sportif faaliyetler arasına tekne turlarını da dahil edebiliriz. Avşa Adası’nda tekne turları çok yaygın değildir. Ancak kesinlikle olması gereken bir faaliyettir.

Avşa Adası’nda gezilmesi gereken en az 4-5 adet ismi bilindik koy vardır. Buraların da her birine gitmek istiyorsanız bir gününüzü bir koyda geçirmeniz gerekecektir. Yani otobüsle gidip her bir koya bir gününüzü ayırmaktansa tekne turu ile her birini bir gün içerisinde görme şansı elde edebilirsiniz.

Bu koylar Avşa Adası’nda görülmesi gereken yerler arasında ilk sırada yer alıyor. Avşa Adası’na geldiyseniz kesinlikle koyları gezip görmenizi tavsiye ederiz.

Avşa Adası’nda Ki Tekne Turu Nereden Kalkıyor ? Nereleri Gezdiriyor ?

Avşa Adası’nda şu anda bir adet firma tekne turu olarak faaliyet göstermektedir. Bu tekne turu Avşa Adası’nda ki koylara tur düzenlemektedir ve size bir gün içerisinde anasayfamızda Avşa Adası koyları başlığı altında yazılı olan koyların bir çoğunu gezdirme imkanı sağlamaktadır.

Bu tekne turu iskeleden belirli saat aralıkları ile kalkmaktadır. Eğer ki tekne turuna  katılmak istiyorsanız saatleri iskelede yer alan bayiden öğrenmeniz mümkündür. İlerleyen zamanlarda ise sitemiz üzerinden direkt olarak irtibata geçebileceksiniz.

Avşa Adası’nda Bisiklet Turu

Avşa Adası’nda yapabileceğiniz en güzel sporlardan biri ise bisiklet sürmeniz olabilir. Bisiklet sevdalılarının olduğunu biliyoruz ve Avşa Adası bu kişiler için vazgeçilmez hale gelebilir.

Avşa Adası’na bisikletiniz ile kolay bir şekilde gelebilirsiniz. Eğer İstanbul üzerinden Avşa Adası’na ulaşım sağlayacaksanız, İDO bisiklet kabul ettiğinide bildirmek isteriz.

Avşa Adası’nda Bisiklet Yolu Var Mı ?

Avşa Adası’nda bisiklet yolu yoktur. Ancak şehir içerisinde arabayla karşılaşmanız zordur. Bu yüzden şehir içerisinde rahatlıkla bisiklet sürebilirsiniz.

Ada turu yapmak istiyorsanız yaklaşık 2 saati biraz geçecektir. Yollar asfalttır. Bu yüzden çok kolay ve güzel bisiklet sürebilirsiniz. Sadece arabalar için biraz dikkatli sürmeniz gerekecektir.

Eğer ada turu yaparsanız Avşa Adası’nda ki koyların hepsini görme şansı yakalayacaksınız ve tabi ki daha önceden görmediğiniz manzaralar karşısında fotoğraf da çekinebileceksiniz..

Eğer ki bisikletiniz var ve getirmek istemiyorsanız ya da bisikletiniz yoksa ne yapmalısınız?

Avşa Adası’nda Bisiklet Kiralayabileceğiniz Yerler

Avşa Adası’nda bisiklet kiralayabileceğiniz 2-3 adet yer bulunmaktadır. Ayrıca bisikletiniz var da bozulduysa buralardan kolay bir şekilde de tamir ettirebilirsiniz. Bisikletçileri Avşa iskelesinden indiğinizde sol tarafa yönelerek bir arka sokakta bulabilirsiniz.

Bazı Avşa pansiyonlarıda bisiklet kiralamaktadır. Pansiyonlardan bu konu hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Bisiklet kira ücretleri ise bir çok tatil yerinden daha ucuzdur. Ancak 1 saatlik kiralamaktansa bütün gün kiralamanızı tavsiye ederiz. Bisikleti kiralamanız için ücreti verdikten sonra kimliğinizi vermeniz yeterli olacaktır.

Bütün gün olarak kiralarsanız fiyat daha uygun olacaktır ve belirli bir süre içerisine hapsedilmeden dilediğiniz gibi gezerek da ki güzel manzaraları görebileceksiniz.

Avşa Adası’nda Şarjlı Bisiklet

Avşa Adası şarjlı bisikletler için yaratılmış bir yer gibi. Çünkü adada dağlık bir bölge bulunmadığı için şarjlı bisikletler ile adada gezemeyeceğiniz bir yer kalmıyor.

Şarjlı bisikletler ada merkezinde kiralanmaktadır. Şarjlı bisikleti kullanmak için herhangi bir sürücü belgesine ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu yüzden 18 yaşını doldurmuş her türlü misafir bu bisikletlerden yararlanabilir.

Şarjlı bisikletlerin şarjları sürekli dolu olarak sizleri beklemektedir. Bu yüzden yola çıktığınızda bisikletimin şarjı biter ve yolda kalırım gibi bir düşünceniz olmasına gerek yoktur. Şarjlı bisikletleri almanız için sadece kimliğinizi ve ücreti ödemeniz yeterli oluyor.

Avşa Adası’nda Şarjlı Bisiklet İle Ada Turu

Şarjlı bisiklet ile ada turu ne kadar güzel de olsa son zamanlarda artan sayılar sebebiyle bir sınırlama getirilmiştir. Bu sebeple Avşa Adası merkezinde şarjlı bisiklet ile çok fazla gezinme imkanınız bulunmuyor.

Avşa Adası’nda ATV Turu

Avşa Adası’nda şarjlı bisikletlerin yanında atvler de kiralanmaktadır. Daha önce Avşa Adası’na gelmediyseniz ve yolları bilmiyorsanız Atv turları da yapılmaktadır.

Dilerseniz gruplar ile atv turuna katılarak adayı gezme imkanı bulabilirsiniz. Bu kafile maksimum 5 atvden oluşarak toplam 10 kişidir. Tabii ki bu sayı talep doğrultusunda değişmektedir.

Fakat bir grup ile değil, sadece bireysel olarak veya arkadaşınız ile birlikte ada turu yapmak isteyebilirsiniz.

ATV Turları İçin Talep Edilen Belgeler

Atvler benzinle çalışan güçlü taşıtlardır. Bu yüzden ehliyet istenebilir diye düşünebilirsiniz. Ancak Avşa Adası’nda atv kiralayacaksanız sizlerden ehliyet talep edilmemektedir. 18 yaşını doldurmuş olmanız yeterlidir.

Atvler Çınaraltı Çay Bahçesi‘nin karşısından kiralanmaktadır. Buradan dilerseniz saatlik dilerseniz günlük olarak kiralamanız mümkündür.

Günlük olarak kiralama gerçekleştirirseniz konakladığınız otelin otoparkı veya önü boş ve uygunsa otelin önüne bırakmanız sorun oluşmayacaktır. Otellerin fotoğraflarına bakarak konaklayacağınız yeri seçmek istiyorsanız ilerleyen zamanlarda konaklama sayfamızda otel, motel ve pansiyon fotoğrafları yer alacaktır.

Avşa Adası’nda Spor Eşyaları Temin Edebilir Misiniz ?

Avşa Adası’nda spor eşyaları temin etmeniz pek kolay olmayabilir. Spor eşyalarını alacağınız bir spor mağazası yer almıyor.

Spor eşyalarınızı marketlerden veya züccaciye dükkanlarından temin edebilmektesiniz. Bunun dışında kaliteli markalardan ürün almak istiyorsanız Avşa Adası’nda ki kargolar sayesinde internet üzerinden sipariş vererek ürün alabilirsiniz.

Amacınız sadece kumsalda voleybol oynamaksa voleybol topuna Avşa Adası’nda bakkalardan bile ulaşabilirsiniz.

Satın Alacağınız Spor Malzemeleri Kaliteli Mi ?

Ancak amacınız sadece voleybol değil de farklı bir sporsa bu eşyalara sadece marketlerden veya züccaciye dükkanlarından ulaşabilirsiniz.

Bunun yanında Avşa Adası’nda spor yapmak için gerekli kıyafetleri satan Decathlon gibi bir mağaza da bulunmamaktadır. Bu yüzden Avşa Adası’nda spor yapmak istiyorsanız spor malzemelerinizi yanınızda getirmenizi tavsiye ederiz.

Avşa Otellerinde Spor Yapılabilecek Alanlar Var Mı?

Avşa Adası otellerinde spor yapabileceğiniz alanlar bulunmayabiliyor. Otellerde olan spor alanları ise kısıtlı imkanlarda olabilir.

Eğer otel içerisinde spor yapmak istiyorsanız oteller ile iletişime geçmeniz halinde bu konu hakkında detaylı bilgi isteyiniz.

Avşa Adası Yat Turu Nereden Kalkıyor ?

Avşa Adası'nda yapılabilecek en güzel şeyler arasında ada turu yer alıyor. Avşa Adası'nda yapacağınız ada turu ile adanın tüm koylarını görme imkanınız oluyor. Avşa Adası ada turu teknesi iskeleden öğle saatlerinde kalkmaktadır.

Avşa Adası'nda Nerede Spor Yapılabilir ?

Avşa Adası'nda spor yapmak istiyorsanız belediyenin sunmuş olduğu bir çok yer vardır. Avşa Adası'nda basketbol sahası, futbol sahası ve halı saha yer alıyor. Bu spor alanlarından ücretsiz olarak faydalanarak sporunuzu yapabilirsiniz.

Avşa Adası'nda Nereden Bisiklet Kiralanabilir ?

Avşa Adası'nda ada turunu en güzel bisiklet ile yapabilirsiniz. Bisiklet ile ada turu biraz yorucu olabilir fakat ismi konuşmamış güzel manzaraları ancak bu şekilde yakalayabilirsiniz. Avşa Adası'na bisikletiniz ile gelmiyorsanız çok kolay bir şekilde bisiklet kiralayabilirsiniz. Avşa Adası'nda bisikletçileri iskele meydanından dümdüz ilerlemenizin ardından sola doğru 30 m yürüdüğünüzde görebilirsiniz.

Avşa Adası Su Sporu Aletlerini Nereden Kiralayabilirsiniz ?

Avşa Adası'nda denize girerken kano, deniz bisikleti, jet ski ve muz gibi deniz aletlerini görebilirsiniz. Sizler de bu aletlere binerek hem spor hem eğlenceli bir anınız olsun istiyorsanız bu aletleri plajda bulunan su sporları acentelerinden kiralayabilirsiniz.