Avşa Adası Su Sporları ve Avşa Adası’nda Ki Spor Salonları

Avşa Adası’na gelen bir çok tatilci ve yazlıkçı şehir hayatından sıkılarak tatil yapmak istemektedir. Şehirlerde spor yapabilmek için tek seçenek spor salonları olması bazen bunaltıcı gelebiliyor.

Avşa Adası’nda ise açık alanda spor yapılabilecek bir çok alan bulunuyor. Tatilde sporu aksatmak istemeyen kişiler için Avşa Adası spor salonları ve alanları harika bir imkan sağlamaktadır.

Avşa Adası Su Sporları Tesisleri

Avşa Adası’nda su sporları yapmak istiyorsanız sahilde bulunan acentalara gitmeniz yeterli olacaktır. Avşa Adası su sporları tatilcilerin son zamanlarda vazgeçilmezi haline gelmiştir. Avşa Adası su sporları tesislerinde muz, ringo, jet ski, su yatağı, kano ve deniz bisikleti kiralanmaktadır. Su sporları kiralama ücretleri ise oldukça ucuzdur.

Avşa Adası’na gelen bir çok tatilci su sporlarını yapabilmek için uzun süre sıralarda bekleyerek tercih etmektedir. Eğer tatilinizde eğlenceli ve güzel bir vakit geçirmek istiyorsanız kesinlikle su sporlarını yapmanızı öneririz.

Avşa Adası su sporları
Avşa Adası Su Sporları Tesisi

Avşa Adası’nda Yapılabilecek Su Sporları

Avşa Adası’nda acentalar muz, jetski, ringo, su yatağını hız teknesinin arkasına bağlayarak sizi eğlendiren acentalar vardır. Bunun dışında aynı acentalar daha az efor sarfederek spor yapabileceğiniz deniz bisikleti ve kano da kiralamaktadır.

  • Jetski

Avşa Adası Jetski Kiralama

Jetski, Avşa Adası’nda hız tutkunları ve su sporu severlerin en çok tercih ettiği spor oluyor. Heyecan ve hızın birleştiği bu sporda harika bir deneyim yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Jetski dakikalık olarak kiralanmaktadır. En az 1 kişi en fazla ise 2 kişinin binebildiği jetskinin 10 dakikalık kiralama ücreti 125 TL olmaktadır.

  • Su Yatağı

Avşa Adası Su Yatağı

Su sporu severlerin tercih ettiği su yatağında denize düşmeden, Avşa Adası’nı seyretmek eşsiz bir eğlence sunuyor.

Su yatağı kişi başı olarak kiralanmaktadır. Su yatağına en az 2 kişi, en fazla 4 kişi binebilmektedir. Kişi başı ücret ise 40 TL’dir.

  • Ringo

Avşa Adası Ringo Su Sporu

Avşa Adası’nda ringo tatil severlerin en sevdiği su sporlarından bir tanesi oluyor. Ringo ile Avşa Adası’nda arkadaşlarınız ile eğlenceli bir vakit geçirerek tatilinizi daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Ringo kiralama ücretleri kişi başı 40 TL olmaktadır. En az 2 kişi ile kiralanan ringoya en fazla 4 kişi olarak binebilirsiniz.

  • Muz

Avşa Adası Muz Kiralama

Kalabalık arkadaş grubuyla tercih edilebilecek en zevkli su sporlarından bir tanesi de muz. Denize düşme garantisi sunan bu su sporunda da arkadaşlarınızla çok keyifli vakit sizleri bekliyor.

Muzu en az 5, en fazla 8 kişi kiralayabilirsiniz. Kişi başı ücret ise 25 TL olmaktadır.

  • Deniz Bisikleti

Avşa Adası Deniz Bisikleti Kiralama

Sakince Avşa Adası’nı seyretmek, adaya uzaktan bakarak güzel fotoğraf çekinmek isteyen bir çok kişi deniz bisikletini tercih etmektedir.

Deniz bisikletine en az 1 kişi, en fazla 4 kişi binebilirsiniz. Deniz bisikleti kiralama ücreti saatlik 30 TL olmaktadır.

  • Kano

Avşa Adası Kano Kiralama

Su sporlarına hakim ve kendine güvenen biriyseniz kesinlikle kano kiralamanızı öneririz.

Kanolar tek kişilik ve çift kişilik olarak ikiye ayrılmaktadır. Tek kişilik kanonun saatlik ücreti 20 TL olurken, çift kişilik kano ücreti 25 TL olmaktadır.

Avşa Adası’nda Su Sporu Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Avşa Adası’nda su sporu yaparken dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Su sporları yapacaksanız öncelikle su sporu tesisi güvenlik açısından tüm müşterlerine can yeleği giydirmekte ve sahil üzerinden takip etmektedir

Bunun dışında özel eşyalarınızı ve teknolojik cihazlarınızı da yanınıza almamanızı öneririz çünkü telefonunuz bozulması halinde Avşa Adası’nda telefon tamiri yapan telefonculara telefonunuzu yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

Avşa Adası Tekne Turu ve Fiyatları

Avşa Adası Tekne TuruAvşa Adası gezilecek yerleri en güzel keşfederek, eğlenebileceğiniz bir diğer su sporu ise tekne turlarıdır. Avşa Adası’nda tekne turu yapan tur firmaları şu anda hizmet vermemektedir. Tekne turu ile adayı gezmek isterseniz su sporları tesisinden tekne kiralayarak ada turu yapabilirsiniz. Avşa Adası’nda tekne turu fiyatı 3 saati 600 TL olmaktadır. Tekneye en az 1, en fazla ise 6 kişi binebilirsiniz.

Avşa Adası’nda tekne turu yapmanın en büyük avantajı tek bir gün içerisinde Avşa Adası’nda ki koyların hepsini görebiliyorsunuz. Adanın çevresinde olan tüm koyları rahatlıkla görerek gün batımının harika fotoğraflarını elde edebilirsiniz.

Avşa Adası’nda Spor Salonları ve Spor Alanları

Avşa Adası’nda bir adet basketbol sahası, iki adet halısaha bulunmaktadır. Basketbol sahası belediye binasının hemen arkasında yer almaktadır. Basketbol sahasına giriş ücretsizdir ve gece aydınlatması da olduğu için 7/24 basketbol sahasında spor yapabilirsiniz.

Avşa Adası’nda fitness salonu ise bulunmamaktadır. Fitness sporunu yapan kişiler Avşa Adası Belediyesi’nin sunmuş olduğu spor parklarında ücretsiz olarak fitness yapabilir.

Avşa Adası Halı Sahasıları

Avşa Adası Halı Sahaları

Futbol olarak ise Avşa Adası’nda 2 adet halısaha mevcuttur. Bir tanesi Avşa Adası merkezinde ki Yeni Camii’nin yanında, Migros’un tam karşısında yer almaktadır.

Avşa Adası’nda ki marketlere ilgili sayfamızdan ulaşıp hepsi hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Avşa Adası’nda Futbol Oynayabileceğiniz Halı Sahalar Nerede ?

Burada genellikle sabahları çocukların sportif faaliyet göstermesi için altyapı çalışmaları yapılmaktadır. Akşamları ise ücretli olarak halı saha şeklinde kiralanarak arkadaşlarınız ile maç yapabilme imkanı sunmaktadır. Bir diğer halı saha ise Avşa Adası Mezarlığının 50 metre ilerisinde yer almaktadır. Burası ise sadece halı saha maçları için kiralanmaktadır. Yani arkadaşlarınız ile maç yapabilmeniz için diğer halı saha gibi akşamı beklemenize gerek kalmıyor.

Burada belirtilen halı sahalar dışında bir de mavikoy yolu üzerinde bulunan futbol stadyumu bulunmaktadır. Ancak burası Avşa Adası Spor Kulübü‘ne aittir.

Avşa Adası Spor Kulübü

Avşa Adası Spor Kulübü 2018-19 sezonunda Marmara Adalar Belediyesi’nden destek alarak kurulmuştur. Avşa Adası spor kulübü şu anda amatör ligte mücadele etmektedir. Avşa Adası Spor Kulübü sahasında tribün ücreti olarak taraftarlardan bir ücret tahsil edilmemektedir.

Avşa Adası spor kulübü sahası sadece spor kulübü oyuncuları tarafından kullanılmakta olup tatilcilere giriş kapalıdır. Eğer Avşa Adası’nda futbol oynamak isterseniz halı sahalarda oynayabilirsiniz.

Avşa Adası’nda Bisiklet Turu ve Bisiklet Kiralanabilecek Yerler

Avşa Adası Bisiklet Kiralama

Avşa Adası’nda yapabileceğiniz en güzel sporlardan bir tanesi bisiklet turudur. Avşa Adası’nda bisiklet turu ile ada turu yaparak, Avşa Adası’nda ki bütün doğal güzel manzaraları görebilirsiniz.

Avşa Adası’na bisikletiniz ile kolay bir şekilde gelebilirsiniz. Eğer İstanbul üzerinden Avşa Adası’na ulaşım sağlayacaksanız, İDO’nun gemiye bisiklet kabul ettiğini de bildirmek isteriz.

Avşa Adası’nda Bisiklet Yolu Var Mı?

Avşa Adası Bisiklet YOluAvşa Adası’nda bisiklet yolu yoktur. Ancak ada içerisinde arabayla karşılaşmanız zordur. Bu yüzden şehir içerisinde rahatlıkla bisiklet sürebilirsiniz.

Ada turu yapmak istiyorsanız yaklaşık 2 saati biraz geçecektir. Yollar asfalttır. Bu yüzden çok kolay ve güzel bisiklet sürebilirsiniz. Sadece arabalar için biraz dikkatli sürmeniz gerekecektir. Eğer ada turu yaparsanız Avşa Adası’nda ki koyların hepsini görme şansı yakalayacaksınız ve tabi ki daha önceden görmediğiniz manzaralar karşısında fotoğraf da çekinebileceksiniz..

Avşa Adası’nda Bisiklet Kiralayabileceğiniz Yerler

Avşa Adası’nda bisiklet kiralayabileceğiniz 2-3 adet yer bulunmaktadır. Ayrıca bisikletiniz var ve bozulduysa buralardan kolay bir şekilde de tamir ettirebilirsiniz. Bisikletçileri Avşa iskelesinden indiğinizde sol tarafa yönelerek bir arka sokakta bulabilirsiniz.

Bazı Avşa pansiyonları da bisiklet kiralamaktadır. Pansiyonlardan bu konu hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Bisiklet kira ücretleri ise birçok tatil yerinden daha ucuzdur. Avşa Adası’nda bisiklet kiralamak saatlik ve günlük olmaktadır. Günlük olarak bisiklet kiralamanız daha uygun olacaktır. Bisikleti kiralamanız için ücreti verdikten sonra kimliğinizi vermeniz yeterli olacaktır.

Avşa Adası Elektrikli Bisiklet ve Motor Kiralama Fiyatları

Avşa Adası elektrikli bisikletler için yaratılmış bir yer gibi. Çünkü adada dağlık bir bölge bulunmadığı için elektrikli bisikletler ile adada gezemeyeceğiniz bir yer kalmıyor.

Elektrikli bisikletler ve motorlar ada merkezinde kiralanmaktadır. Elektrikli bisikleti kullanmak için herhangi bir sürücü belgesine ihtiyaç duyulmamaktadır. Elektrikli bisiklet kirayalabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız yeterli olacaktır.

Elektrikli bisikletlerin şarjları sürekli dolu olarak sizleri beklemektedir. Bu yüzden yola çıktığınızda bisikletin şarjının bitmesi çok düşük bir ihtimaldir.

Avşa Adası ATV Turları ve Kiralama Fiyatları

Avşa Adası Atv KiralamaAvşa Adası’nda elektrikli bisikletlerin yanında atvler de kiralanmaktadır. Daha önce Avşa Adası’na gelmediyseniz ve yolları bilmiyorsanız Atv turları da yapılmaktadır.

Dilerseniz gruplar ile atv turuna katılarak adayı gezme imkanı bulabilirsiniz. Bu kafile maksimum 5 atvden oluşarak toplam 10 kişidir. Tabii ki bu sayı talep doğrultusunda değişmektedir. Eğer kafile ile değil ve bireysel olarak atv kiralamak isterseniz atv turu düzenleyen firma ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

2024 yılında Avşa Adası’nda atv turları yapan firma hizmet vermemiştir. İlerleyen yıllarda Avşa Adası’nda hizmet vermesi halinde sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Avşa Adası’nda atv kiralayabilmek için istenen belge ise sadece nüfus cüzdanı olmaktadır. Nüfus cüzdanı ile Avşa Adası’nda kolayca atv kiralayabilirsiniz.

Avşa Adası Spor Eşyaları Temin Edilebilecek Yerler (Nike, Adidas, Decathlon, Reebok)

Avşa Adası’nda nike, adidas, decathlon, reebok gibi spor ürünlerinin satıldığı mağazalar yer almıyor. Avşa Adası’nda spor eşyalarınızı marketlerden veya züccaciye dükkanlarından temin edebilmektesiniz. Bunun dışında kaliteli markalardan ürün almak istiyorsanız Avşa Adası’nda ki kargolar sayesinde internet üzerinden sipariş vererek ürün alabilirsiniz.

Amacınız sadece kumsalda voleybol oynamaksa voleybol topuna Avşa Adası’nda bakkalardan bile ulaşabilirsiniz.

Avşa Otellerinde Spor Yapılabilecek Alanlar Var Mı?

Avşa Adası otellerinde spor yapabileceğiniz alanlar bulunmayabiliyor. Otellerde olan spor alanları ise kısıtlı imkanlarda olabilir.

Eğer otel içerisinde spor yapmak istiyorsanız oteller ile iletişime geçmeniz halinde bu konu hakkında detaylı bilgi isteyiniz.

Avşa Adası Tene Turu Nereden Kalkıyor?

Avşa Adası tekne turları kiralayan firmalar son yıllarda hizmet vermemektedir. Avşa Adası'nda tekne kiralayarak ada turu yapmak isterseniz su tesislerinden tekne kiralayabilirsiniz.

Avşa Adası Spor Salonları Nerede?

Avşa Adası'nda spor yapmak istiyorsanız belediyenin sunmuş olduğu bir çok yer vardır. Avşa Adası'nda basketbol sahası, futbol sahası ve halı saha yer alıyor. Bu spor alanlarından ücretsiz olarak faydalanarak sporunuzu yapabilirsiniz.

Avşa Adası'nda Nereden Bisiklet Kiralanabilir?

Avşa Adası'nda ada turunu en güzel bisiklet ile yapabilirsiniz. Bisiklet ile ada turu biraz yorucu olabilir fakat ismi konuşmamış güzel manzaraları ancak bu şekilde yakalayabilirsiniz. Avşa Adası'na bisikletiniz ile gelmiyorsanız çok kolay bir şekilde bisiklet kiralayabilirsiniz. Avşa Adası'nda bisikletçileri iskele meydanından dümdüz ilerlemenizin ardından sola doğru 30 m yürüdüğünüzde görebilirsiniz.

Avşa Adası Su Sporu Aletlerini Nereden Kiralayabilirsiniz?

Avşa Adası'nda denize girerken kano, deniz bisikleti, jetski ve muz gibi deniz aletlerini görebilirsiniz. Sizler de bu aletlere binerek hem spor hem eğlenceli bir anınız olsun istiyorsanız bu aletleri plajda bulunan su sporları tesislerinden kiralayabilirsiniz.