"Enter"a basıp içeriğe geçin

Avşa Adası Konaklama Yerleri ve Otelleri

Akdeniz’e giderek otellere tonlarca para vererek konaklamaya son verebilirsiniz. Hayalinizde ki konaklama yerleri büyük havuzları, aqua parkları, 7/24 açık büfe restorant gibi geniş aktiviteli yerler değilse aradığınız yer Avşa Adası olabilir.

Avşa Adası daha çok küçük bir Bodrum gibidir. Renkli sokakları, manzaraları ve eğlencesi olan bir adadır.

Adada konaklamanızı butik otel ve pansiyonlarda gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde olması dolayısıyla,  daha sıcak ve samimi bir tatil geçiebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Avşa Adası Konaklama Yerleri Hakkında Sık Sorulanlar 

Avşa Adası’nda konaklayacağınız yerler butik otel ve küçük işletmeler olacağı bilgisini sizlere vermiştik. Avşa otellerinin bu şekilde butik otel ve pansiyon şeklinde olması gelecek tatil severlerin akıllarında bir kaç soru oluşturuyor.

Avşa Adası Konaklama Yerleri Güvenilir Mi?

Avşa Adası’nda konaklayacağınız işletmelere kesinlikle güvenebilirsiniz. Sitemizde paylaşılan Avşa otelleri ve pansiyonları tüm tatil severler için seçilerek sitemize eklenmiştir.

Rezervasyon yapmak veya bilgi almak amacıyla konaklama yerleri ile iletişime geçmeniz halinde otel veya pansiyon güvenliği hakkında iletişime geçeceğiniz yerden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası’nda polis var mı? ve adada ki genel güvenliği hakkında ise ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Ada da suç ve benzeri olaylar görmeniz pek mümkün değildir. Bu nedenle tatil için Avşa Adası’nı tercih ediyorsanız güvenliğiniz için endişlenmenizi gerektirecek bir durum yoktur.

Düşünmeniz gereken tek şey eğlenceli ve güzel bir tatili nasıl geçirebileceğinizi düşünmek olacaktır. Avşa Adası eğlence mekanları ve gece hayatı hakkında detaylı bilgiye ise eğlence sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası Konaklama Ücretleri

Avşa Adası’nda konaklama ücretleri oldukça uygundur. Adada uygun fiyatlar ile konaklama yapmanız için gerekli tek şey erken rezervasyon olacaktır. Sitemizde ki tüm otellerle iletişime geçip erken rezervasyondan yararlanabilirsiniz.

Avşa Adası konaklama ücretleri, orta gelirli bir ailenin rahatlıkla tatil geçirebileceği şeklindedir.

Konaklama ücreti ödemelerinde iki seçenek oluyor. Bu yöntemler nakit ödeme ve kredi kartı ile ödeme seçeneğidir.

Kredi kartı ile ödeme gerçekleştirecekseniz Avşa Adası’nda belirli atmler bulunmaktadır. Bu sebeple Avşa Adası’na gitmeden önce Avşa Adası’nda hangi atmler var? yazımıza göz atarak tedbirinizi almanızı öneririz.

Avşa Adası’nda Konaklama Ücretleri Sabit Mi?

Konaklama ücretleri Avşa Adası’nda sabit değildir. Özellikle Dini Bayramlar gibi önemli günlerde konaklama ücretleri büyük fark göstermektedir. Bu yüzden rezervasyon yapmadan 1-2 hafta öncesinden sitemizdeki moteller ile görüşme sağlayarak rezervasyon ve fiyat bilgisi almanızı tavsiye ediyoruz.

Avşa Adası Konaklama Yerlerine Alternatif Olarak Gösterilen Yazlıklar

Avşa Adası’ndan yazlık sahibi olabilirsiniz! Avşa Adası’ndan alacağınız yazlık evler diğer tatil beldelerinde ki yazlık fiyatlarından çok daha uygundur.

Avşa Adası’nda sıfır daire almanız iyi bir şey olmayabilir. Çünkü Avşa Adası içerisinde yerleşim yerleri dolduğu için şehir merkezinde satılık yazlık bulunması oldukça çok zordur.

Şehir merkezinde kafelere ve restoranlara yakın olmak istiyorsanız ikinci el yazlık almanız gerekebilir. Sesten biraz uzak ve sessiz sakin bir tatil diliyorsanız da Avşa Adası mavi koy civarında bulunan yazlıklara göz atmanızı tavsiye ederiz.

Avşa Adası Konaklama ve Emlak

Avşa Adası’ndan herhangi bir konut almak istiyorsanız ulaşabileceğiniz yerler çok geniş kapsamlı olmayabilir. Bu yüzden sizlere bu konuda yardımcı olmak adına Avşa Adası’nda konut satışı yapan veya aracı olan kişi veya kişilere nasıl ulaşabileceğinizi belirteceğiz.

Avşa Adası’nda Yeni Yapılan Konutlar Nerede? Fiyatları Ne Kadar?

Avşa Adası’nda konut satışları son zamanlarda bir hayli yüksektir. Bunun sebebi yeni arsalar yapılarak inşaat izni verilmesinden kaynaklanmaktadır.

Yerli halk kışın inşaatlar yaparak yazın yaptığı binaları satışa sunmaktadır. Binaları lütfen şehir merkezinden uzakta olarak düşünmeyiniz. Yapılan binalar şehir merkezine gayet yakındır. Ancak fiyatları metrekaresine ve konumuna göre değişmektedir.

Yeni Konutları Almak İsterseniz Nereden Ulaşabililirsiniz?

Sitemiz içerisinde ilerleyen zamanlarda iletişim sağlayabileceğiniz numaralar yayınlanacaktır.

Ancak siz işin içerisine tamamen dahil olmak istiyorsanız Avşa Adası merkezinde 3 adet emlak dükkanı bulunmaktadır. Avşa Adası’na giderek emlakçılar ile anlaşma yaparak ev sahiplerine ulaşabilirsiniz.

Emlakçılar çoğunlukla sizlerden yani mülk satın alacak kişilerden belirli bir komisyon ücreti almaktadır. Eğer bu şekilde bir ücret ödemek istemiyorsanız sitemizde yer alan alan numaralar ile veya Avşa Adası’na giderek ev sahipleri ile bire bir iletişime geçerek yazlık seçiminizi yapabilirsiniz.

Avşa Adası’nda Yıkılan Yerler

Avşa Adası küçük bir adadır. 5-6 yıl öncesine kadar sahil şeridinde denize sıfır olarak belirtilen moteller gerçekten denize sıfırdı. Ön tarafı direkt olarak kuma gidiyordu.

Durum böyle olunca sahil şeridinde yürümek bir hayli zor oluyordu. Yürüme alanı yaklaşık 2 metre kadardı.

Bu kadar küçük bir sahil şeridinde de yürümek oldukça zor bir hal alıp binalar yüzünden deniz görmenizde çok zor oluyor. Avşa Adası Belediyesi ise bu konu ile ilgilendi.

Avşa Adası’nda Ki Yıkım Kararı Doğru Muydu?

Belediye başkanın bu durum ile ilgilenmesi ile ön tarafta bulunan yapıların yıkılma kararı verildi. Bu mülk sahiplerine zarar veren bir karar oldu. Sonrasında yer sahipleri yerlerinin gerekli değerini para karşılığında alarak herhangi bir sorun olmamıştır.

Şu anda 5-6 yıl önce yapılan çalışmalar sayesinde Avşa Adası’nın sahil şeridinde rahatça yürüyerek Avşa Adası manzaralarının hepsine şahit olabiliyoruz.

Avşa Adası Konaklama Yerleri ve Otelleri Doluysa Yapılabilecekler

Avşa Adası bazı özel tatil günlerinde fazlasıyla yoğun olmaktadır. Bu özel günlerde Avşa Adası’nda yer bulmak oldukça zor olabilir.

2015 yılında Avşa Adası’na 150.000 ziyaretçi tatil yapmak amacıyla gelmiştir. Ancak Avşa Adası otellerinde kalacak yerlerin dolu olması sebebiyle bir çok tatil sever konaklama tesislerinde yer bulamamıştır.

Avşa Adası otellerinin nerede olduğunu ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.

Avşa Adası’nda marketlerde hiçbir şey kalmamıştır. Fırınlar ekmek yetiştirememiştir. Gelen misafirler çadır alarak kumsalda yatmıştır. Bu durum haberler de yer aldı. Ancak belki görmemişsinizdir diye sitemiz içerisinde de belirtmek istedik.

Avşa Adası’nda Yoğunluk İle Karşılaşmanız Durumunda Ne Yapabilirsiniz?

Avşa Adası’nda bir daha bu şekilde yoğunluk ile karşılaşmanız pek mümkün değildir. Çünkü yaşanan bu durumdan sonra Avşa Adası’nda ki marketler gerekli stoklamayı çok daha erken yapmaktadır ve konaklama alan sayıları artmıştır.

Avşa Adası kamp yapılabilecek alanlarda kamp yapabilirsiniz. Kamp yaparak da adanın güzel havası ve manzarasıyla güzel bir gece geçirebilirsiniz.

Ancak yinede böyle bir durum ile karşılaşırsanız ne yapabilirsiniz?

Bu şekilde bir kalabalık ile karşılaşırsanız,  Avşa Adası’nda ki konaklama yerlerine de ulaşıp yer bulamadıysanız taksi veya dolmuş ile adanın arkasında ki Araplar köyüne ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yiğitler köyü Avşa adasına araç ile 15 dakika mesafededir.
Yürüme mesafesinin çok olmasından dolayı Araplar köyünde konaklama pek tercih edilmiyor. Ancak belirtilen şekilde bir yoğunluk ile karşılaşır ve yer bulamazsanız alternatif olarak aklınızda bulunabilir.

Yiğitler Köyü hakkında bilginiz yoksa Avşa Adası’nda bulunan Yiğitler Köyü hakkındaki yazımızı okuyarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası’nda ki Komisyoncu Adı Altında Ki Kişiler

Avşa Adası’nda güzel ve samimi oteller dışında bazı kişiler vardır ki Avşa Adası turizmine zarar vermektedir.

Komisyoncu olarak adlandırılan kişiler sizlere iskelede yardımcı olmak adına diye durmaktadır. Ancak durum pek görüldüğü gibi değildir.

Komisyoncu İsimli Kişilerin Amacı Nedir?

Bu kişiler kendi kazançları için sizleri düşünmeden hareket etmektedir. Öncelikle size yardımcı olmak için bazı sorular soruyorlar. Sonrasında kabul ederseniz sizden herhangi bir ücret talep etmiyorlar.

Sizi götürdükleri yer sahibinden ücret talep etmektedir. Ancak yer sahibinden ücretlerinin de yüksek olmasını istiyorlar bu yüzden siz güzel bir yerde kalmışsınız ya da kalmamışsınız onların umurunda da değil. Sadece kendi kazancının hangi yer sahibinden daha çok olacağını düşünüyor bu kişiler.

Lütfen bu şekilde size yardımcı olmak adına sorulan sorulara aldırış etmeyin ve otelinizin rezervasyonunu ya önceden yapın.

Rezervasyon için sitemizde bulunan otel ve pansiyonlardan yararlanabilirsiniz.

Aksi takdirde bu kişiler ile bütün gün gezip hiç bir oteli beğenmeden eliniz boş bir şekilde tatilinizden bir gününüzü feda edebilirsiniz.

Avşa Adası Müşterek Moteller

Avşa Adası’nda eskiden müşterek moteller bir hayli fazlaydı. Müşterek kelimesinin belki tam olarak anlamını bilmiyor olabilirsiniz.

Müşterek motel demek bir apartman dairesinin 3 odası var ve sadece birer tane banyo mutfak olmasıdır. Yani ortak kullanıma açık konaklama yerleri olarak tanımlanmaktadır.

Gelen Misafirler Müşterek Motellerden Memnun Muydu?

Burada 3 oda olduğu için 3 ayrı kişiye kiralanmaktadır. Ancak bu durumdan, gelen misafirlerin bir çoğu rahatsızdı. Misafirlerin rahatsız olması gayet normaldi çünkü buzdolabına kadar her şeyiniz ortak oluyor. Sadece kalacağınız oda size ait olmuş oluyor.

Sonrasında ise bu tarz yerlerin bir çoğu kendisini müstakil apart dairelere çevirdi. Yani bir oda içerisinde tuvaleti, banyosu, mutfağı, buzdolabı her şey bulunduruldu. Durum böyle olunca fiyatlarda da biraz artış oldu.

Müşterek Motel Fiyatları Ne Kadar?

Artık eskisine göre Avşa Adası’nda müşterek motel bulmanız çok zor. Ancak bulabilirseniz diğer motellere göre fiyatı size daha uyguna gelecektir.

Avşa Adası Konaklama Yerleri ve Otellerde ki İhtiyaçlar

Avşa Adası’nda biliyorsunuz ki çok lüks olarak sınıflandırılan oteller yer almıyor. Bu sebepten dolayı kalacağınız yer apart, motel ve pansiyon gibi küçük çaplı işletmeler oluyor. Peki bu işletmeler sizlerin her ihtiyacını karşılıyor mu ?

Avşa Adası’nda bulunan oteller sizlerin oda içerisinde ki her ihtiyacını düşünerek odada ihtiyacınız olan her şeyi bulundurmaktadır.

Otellerde Gerekli İhtiyaçlar Yer Alıyor Mu?

Oteller dışında ki işletmeler de ise oda içerisinde el havlusu, tuvalet kağıdı, şampuan, bulaşık deterjanı, bornoz, el sabunu gibi temel ihtiyacınız olan şeyler bulunmayabilir. Deniz havlusu gibi denize giderken yanınıza almanız gereken ihtiyaçlar da otellerde bulunmayabilir bu yüzden rezervasyon yaparken bu işletmeler ile görüşerek oda içerisinde ne bulunduğu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu küçük işletmelerin bazılarının bu şekilde ki ihtiyacınız olan şeyleri bulundurmaması ile motel, pansiyon fiyatları da düşmektedir.

Ancak bu ihtiyaçlarınızı sizlerin marketlerden karşılaması gerekiyor. Marketler hakkında detaylı bilgiye ise anasayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası’nda uygun fiyatlı ve uzun bir tatil geçirmek istiyorsanız tercihiniz bu şekilde ki konaklama yerleri olabilir.

Avşa Adası Otel Fiyatları Ne Kadar ?

Avşa Adası otel fiyatları geleceğiniz döneme göre değişkenlik göstermektedir. Avşa Adası otelleri'nin en ucuz fiyatları sezon başı, sezon sonu ve Ramazan aylarında oluyor. En pahalı fiyatlar ise Sezon ortasında (Temmuz ve Ağustos aylarında) ve Şeker Bayramı ile Kurban Bayramı'nda oluyor.

Avşa Adası Otelleri Güvenilir Mi ?

Sitemiz içerisinde yer alan Avşa Adası otelleri son derece güvenilirdir. Sitemiz çalışanları oteller ile birer birer iletişim kurarak ve sıkça ziyaret ederek sitemizde bu otellere yer vermiştir.

Avşa Adası Otelleri Temiz Mi ?

Avşa Adası otelleri henüz sezon başlamadan sezon hazırlığına başlıyor. Çok erken bir sürede temizlik yaparak sezona hazırlanıyor. Her ziyaretçinin odanın boşaltmasının ardından odalar özenle temizlenmektedir. Bu yüzden oteller için olabildiğince temizdir diyebiliriz.

Avşa Adası'nda Nerede Kalınır ?

Avşa Adası'nda kalabileceğiniz bir çok alternatif konaklama yeri vardır. Avşa Adası'nda otel, motel, pansiyon ve apart olarak sınıflandırılan konaklama yerlerinden birinde kalabilirsiniz. Bu sınıflandırılan konaklama yerlerinden otel en kalitelisi olurken pansiyonların kalitesi otel kalitesine göre daha düşük olmaktadır.