"Enter"a basıp içeriğe geçin

Avşa Adası Konaklama Yerleri ve Otelleri

Akdeniz’e giderek otellere tonlarca para vererek konaklamaya son verebilirsiniz. Hayalinizde ki konaklama yerleri büyük havuzları, aqua parkları, 7/24 açık büfe restorant gibi geniş aktiviteli yerler olmasın.

Avşa Adası daha çok küçük bir Bodrum gibidir. Renkli sokakları, manzaraları ve eğlencesi olan bir adadır.

Adada konaklamanızı butik otel ve pansiyonlarda gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde olması kimilerine göre zor gelse de, kalacağınız konaklama yerlerinin sahipleri ile arkadaş bile olarak sizleri daha sıcak ve samimi bir tatil bekliyor olabilir.

Avşa Adası Konaklama Yerleri Hakkında Sık Sorulanlar 

Avşa Adası’nda konaklayacağınız yerler butik otel ve küçük işletmeler olacağı bilgisini sizlere iletmiştik. Bu işletmeler bu şekilde olduğu için tabii ki güvenilirliğini merak edebilirsiniz.

Avşa Adası Konaklama Yerleri Güvenilir Mi ?

Avşa Adası’nda  konaklayacağınız işletmelere kesinlikle güvenebilirsiniz. Ancak nadiren de olsa yaşayabileceğiniz sorunlardan hiç bir şekilde avsaotelim.com çalışanları sorumlu değildir.

Eğer rezervasyon yapmak için konaklama yerleri ile iletişime geçerseniz her işletme size ayrı ayrı Ada’da yaşanabilecek kötü durumların olmadığını ve bunun da mümkün olmayacağını sizlere de anlatacaklardır.

Ada da suç oranı ve benzeri olaylar görmeniz pek mümkün değildir. Bu nedenle tatil için Avşa Adası’nı tercih ediyorsanız güvenliğiniz için endişlenmenizi gerektirecek bir durum yoktur.

Düşünmeniz gereken tek şey eğlenceli ve güzel bir tatili nasıl nasıl geçirebileceğim olacaktır. Eğlence için bilgi almak istiyorsanız da gece hayatı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Avşa Adası Konaklama Ücretleri

Avşa Adası’nda sizlere diğer tatil beldelerinde olduğu gibi fahiş fiyatlar sunulmamaktadır. Adada konaklamanız için aylar öncesinden rezervasyon yapmanıza gerek yoktur.

1-2 hafta öncesinden sitemizde yer alan moteller ile iletişime geçerek rezervasyon bilgisi almanız sizler için yeterli olacaktır.

Avşa Adası konaklama ücretleri, orta gelirli bir ailenin rahatlıkla tatil geçirebileceği şeklindedir.

Avşa Adası’nda Konaklama Ücretleri Sabit Mi ?

Konaklama ücretleri Avşa Adası’nda sabit değildir. Özellikle Dini Bayramlar gibi önemli günlerde konaklama ücretleri büyük fark göstermektedir. Bu yüzden rezervasyon yapmadan 1-2 hafta öncesinden sitemizdeki moteller ile görüşme sağlayarak rezervasyon ve fiyat bilgisi almanızı tavsiye ediyoruz.

Avşa Adası Konaklama Yerlerine Alternatif Olarak Gösterilen Yazlıklar

Dilerseniz Avşa Adası’ndan yazlık sahibi olabilirsiniz. Avşa Adası’ndan alacağınız yazlık evler diğer tatil beldelerinden alacağınızdan çok daha ucuza gelecektir.

Avşa Adası’nda ev fiyatları sandığınızdan çok daha uygundur. Ancak sıfır daire almanız iyi bir şey olmayabilir. Çünkü Avşa Adası içerisinde yerleşim yerleri dolduğu için şehir merkezinde arsa bulunması çok zordur.

Şehir merkezinde kafelere ve restoranlara yakın olmak istiyorsanız ikinci el yazlık almanız gerekmektedir. Ancak sesten biraz uzak ve sessiz sakin bir tatil diliyorsanız yazlığını şehir merkezinden uzak olan yerlerden ikinci el veya sıfır yazlık ev alabilirsiniz.

Avşa Adası Konaklama ve Emlak

Avşa Adası’ndan herhangi bir konut almak istiyorsanız ulaşabileceğiniz yerler çok geniş kapsamlı olmayabilir. Bu yüzden sizlere bu konuda yardımcı olmak adına Avşa Adası’nda konut satışı yapan veya aracı olan kişi veya kişilere nasıl ulaşabileceğinizi belirteceğiz.

Avşa Adası’nda Yeni Yapılan Konutlar Nerede ? Fiyatları Ne Kadar ?

Avşa Adası’nda konut satışları son zamanlarda bir hayli yüksektir. Bunun sebebi yeni arsalar yapılarak inşaat izni verilmesinden kaynaklanmaktadır. Yerli halk kışın inşaatlar yaparak yazın yaptığı binaları satışa sunmaktadır. Binaları lütfen şehir merkezinden uzakta olarak düşünmeyiniz. Yapılan binalar şehir merkezine gayet yakındır. Ancak fiyatları metrekaresine ve konumuna göre değişmektedir.

Yeni Konutları Almak İsterseniz Nereden Ulaşabililirsiniz ?

Sitemiz içerisinde ilerleyen zamanlarda iletişim sağlayabileceğiniz numaraları paylaşacağız. Sayfamızda reklam vermek isteyen kişiler ise bizlere iletişim sayfamızda yer olan bilgiler ile iletişime geçebilir.

Ancak siz işin içerisine tamamen dahil olmak istiyorsanız Avşa Adası merkezinde 3 adet emlak dükkanı bulunmaktadır. Avşa Adası’na giderek emlakçılar ile anlaşma yaparak ev sahiplerine ulaşabilirsiniz.

Fakat biliyorsunuz ki emlakçılar çoğunlukla sizlerden yani mülk satın alacak kişilerden komisyon almaktadır. Bu yüzden konutunuzu sitemizde yer alacak olan numaralar ile iletişime geçerek emlakçılara komisyon ücreti ödemeden direkt olarak yer sahipleri ile anlaşma yaparak konutunuzu satın almanızı tavsiye ederiz. Tabii ki gerisi sizin kararınızdır. Bizler bu yazımızda sizlerin bütçesini göz önüne alarak yardımcı olmayı amaçladık.

Avşa Adası’nda Yıkılan Yerler

Biliyorsunuz ki Avşa Adası küçük bir adadır. 5-6 yıl öncesine kadar sahil şeridinde denize sıfır olarak belirtilen moteller gerçekten denize sıfırdı. Yani ön tarafı direkt olarak kuma gidiyordu.

Durum böyle olunca sahil şeridinde yürümek diye bir şey pek kalmıyordu. Yürüme alanı yaklaşık 2 metre kadardı.

Ancak bu yürüme alanında yürüseniz de sahil ne kadar sahil şeridi de dense önde bulunan yapılar yüzünden denizi pek görme şansınız kalmıyordu. Sonrasında ise Avşa Adası Belediye Başkanı bu durum ile ilgilendi.

Avşa Adası’nda Ki Yıkım Kararı Doğru Muydu ?

Belediye başkanın bu durum ile ilgilenmesi ile ön tarafta bulunan yapıların yıkılma kararı verildi. Bu mülk sahiplerini ne kadar çok üzse de verilmiş en doğru kadardır. Yer sahipleri yerlerinin gerekli değerini para karşılığında alarak herhangi bir sorun olmamıştır.

Şu anda 5-6 yıl önce yapılan çalışmalar sayesinde Avşa Adası’nın sahil şeridinde rahatça yürüyebiliyoruz. Umuyoruz ki ileride de inşaat izni çıkartılarak adada nefes alınmamasına neden olunmaz.

Avşa Adası Konaklama Yerleri ve Otelleri Doluysa Yapılabilecekler

Avşa Adası bazı özel tatil günlerinde fazlasıyla yoğun olmaktadır. Bu duruma inanamayabilirsiniz ancak Avşa Adası’nda kalacak yer bulunmamaktadır.

2015 yılında Avşa Adası’na 150.000 ziyaretçi tatil yapmak amacıyla gelmiştir. Ancak Avşa Adası bu ziyaretçi sayısını kaldıramamıştır.

Avşa Adası’nda marketlerde hiçbir şey kalmamıştır. Fırınlar ekmek yetiştirememiştir. Gelen misafirler çadır alarak kumsalda yatmıştır. Bu durum haberler de yer aldı. Ancak belki görmemişsinizdir diye sitemiz içerisinde de belirtmek istedik.

Avşa Adası’nda Yoğunluk İle Karşılaşmanız Durumunda Ne Yapabilirsiniz ?

Avşa Adası’nda bir daha bu şekilde yoğunluk ile karşılaşmanız pek mümkün değildir. Çünkü yaşanan bu durumdan sonra Avşa Adası’nda ki marketler gerekli stoklamayı çok daha erken yapmaktadır ve konaklama alan sayıları artmıştır.

Ancak yinede böyle bir durum ile karşılaşırsanız ne yapacaksınız?

Bu şekilde bir kalabalık ile karşılaşırsanız ve kumsalda çadır ile konaklamak istemiyorsanız. Avşa Adası’nda ki konaklama yerlerine de ulaşıp yer bulamadıysanız taksi veya dolmuş ile adanın arkasında ki Araplar köyüne ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yiğitler köyü Avşa adasına araç ile 15 dakika mesafededir.
Yürüme mesafesinin çok olmasından dolayı Araplar köyünde konaklama pek tercih edilen bir şey değildir. Ancak belirtilen şekilde bir yoğunluk ile karşılaşır ve yer bulamazsanız alternatif olarak aklınızda bulunabilir.

Yiğitler Köyü hakkında bilginiz yoksa ve nasıl gidileceğini bilmiyorsanız ulaşım sayfamıza tıklayarak gidebilirsiniz.

Ayrıca sizin yanınızda evcil hayvanınızın konaklamasını da ele alarak sitemizin evcil hayvan başlığında bilgi verdik.Detaylı bilgiye oradan ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası’nda ki Komisyoncu Adı Altında Ki Kişiler

Avşa Adası’nda güzel ve samimi oteller dışında bazı kişiler vardır ki Avşa Adası turizmine zarar vermektedir.

Komisyoncu olarak adlandırılan kişiler sizlere iskelede yardımcı olmak adına diye durmaktadır. Ancak durum pek görüldüğü gibi değildir.

Komisyoncu İsimli Kişilerin Amacı Nedir ?

Bu kişiler kendi kazançları için sizleri düşünmeden hareket etmektedir. Öncelikle size yardımcı olmak için bazı sorular soruyorlar. Sonrasında kabul ederseniz sizden herhangi bir ücret talep etmiyorlar.

Sizi götürdükleri yer sahibinden talep etmektedir. Ancak yer sahibinden ücretlerinin de yüksek olmasını istiyorlar bu yüzden siz güzel bir yerde kalmışsınız ya da kalmamışsınız onların umurunda da değil. Sadece kendi kazancının hangi yer sahibinden daha çok olacağını düşünüyor bu kişiler.

Lütfen bu şekilde size yardımcı olmak adına sorulan sorulara aldırış etmeyin ve otelinizin rezervasyonunu ya önceden yapın.

Rezervasyon için avsaotelim.com dan yardım alabilirsiniz.

Aksi takdirde bu kişiler ile bütün gün gezip hiç bir oteli beğenmeden eliniz boş bir şekilde tatilinizden bir gününüzü feda edebilirsiniz.

Avşa Adası Müşterek Moteller

Avşa Adası’nda eskiden müşterek moteller bir hayli fazlaydı. Müşterek demenin belki tam olarak anlamını bilmiyor olabilirsiniz. Müşterek motel demek bir apartman dairesinin 3 odası var ve sadece birer tane banyo mutfak olmasıdır.

Gelen Misafirler Müşterek Motellerden Memnun Muydu ?

Burada 3 oda olduğu için 3 ayrı kişiye kiralanmaktadır. Ancak bu durumdan, gelen misafirlerin bir çoğu rahatsızdı. Misafirlerin rahatsız olması gayet normaldi çünkü buzdolabına kadar her şeyiniz ortak oluyor. Sadece yatak size ait olmuş oluyor ve tabii ki bu yerlerde yemek verilmiyor.

Sonrasında ise bu tarz yerlerin bir çoğu kendisini müstakil apart dairelere çevirdi. Yani bir oda içerisinde tuvaleti, banyosu, mutfağı, buzdolabı her şey bulunduruldu. Durum böyle olunca fiyatlarda da biraz artış oldu.

Müşterek Motel Fiyatları Ne Kadar ?

Artık eskisine göre Avşa Adası’nda Müşterek Motel bulmanız çok zor. Ancak bulabilirseniz diğer motellere göre fiyatı size daha uyguna gelecektir.

Avşa Adası Konaklama Yerleri ve Otellerde ki İhtiyaçlar

Avşa Adası’nda biliyorsunuz ki çok lüks olarak sınıflandırılan oteller yer almıyor. Bu sebepten dolayı kalacağınız yer apart, motel ve pansiyon gibi küçük çaplı işletmeler oluyor. Peki bu işletmeler sizlerin her ihtiyacını karşılıyor mu ?

Avşa Adası’nda bulunan oteller sizlerin oda içerisinde ki her ihtiyacını düşünerek odada ihtiyacınız olan her şeyi bulundurmaktadır.

Otellerde Gerekli İhtiyaçlar Yer Alıyor Mu ?

Oteller dışında ki işletmeler de ise oda içerisinde el havlusu, tuvalet kağıdı, şampuan, bulaşık deterjanı, bornoz, el sabunu gibi temel ihtiyacınız olan şeyler bulunmayabilir. Rezervasyon yaparken bu işletmeler ile görüşerek oda içerisinde ne bulunduğu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu küçük işletmelerin bazılarının bu şekilde ki ihtiyacınız olan şeyleri bulundurmaması ile motel, pansiyon fiyatları da düşmektedir.

Ancak bu ihtiyaçlarınızı sizlerin marketlerden karşılaması gerekiyor. Marketler hakkında detaylı bilgiye ise anasayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası’nda uygun fiyatlı ve uzun bir tatil geçirmek istiyorsanız tercihiniz bu şekilde ki konaklama yerleri olabilir.

Avşa Adası Otel Fiyatları Ne Kadar ?

Avşa Adası otel fiyatları geleceğiniz döneme göre değişkenlik göstermektedir. Avşa Adası otelleri'nin en ucuz fiyatları sezon başı, sezon sonu ve Ramazan aylarında oluyor. En pahalı fiyatlar ise Sezon ortasında (Temmuz ve Ağustos aylarında) ve Şeker Bayramı ile Kurban Bayramı'nda oluyor.

Avşa Adası Otelleri Güvenilir Mi ?

Sitemiz içerisinde yer alan Avşa Adası otelleri son derece güvenilirdir. Sitemiz çalışanları oteller ile birer birer iletişim kurarak ve sıkça ziyaret ederek sitemizde bu otellere yer vermiştir.

Avşa Adası Otelleri Temiz Mi ?

Avşa Adası otelleri henüz sezon başlamadan sezon hazırlığına başlıyor. Çok erken bir sürede temizlik yaparak sezona hazırlanıyor. Her ziyaretçinin odanın boşaltmasının ardından odalar özenle temizlenmektedir. Bu yüzden oteller için olabildiğince temizdir diyebiliriz.

Avşa Adası'nda Nerede Kalınır ?

Avşa Adası'nda kalabileceğiniz bir çok alternatif konaklama yeri vardır. Avşa Adası'nda otel, motel, pansiyon ve apart olarak sınıflandırılan konaklama yerlerinden birinde kalabilirsiniz. Bu sınıflandırılan konaklama yerlerinden otel en kalitelisi olurken pansiyonların kalitesi otel kalitesine göre daha düşük olmaktadır.